Judocy z Bochni po weekendowych walkach

Podczas zawodów w Bytomiu i Wolbromiu zawodnicy sekcji judo z MOSiR-u walczyli o jak najwyższe pozycje. Tradycyjnie już, powrócili z uśmiechem na ustach i medalami.

W Bytomiu do walki przystąpiło około 200 zawodników z czterech województw. Reprezentanci z Bochni pod opieką Sabiny Bajdy brali tam udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Judocy z MOSiR-u zdobyli trzy brązowe medale, zajęli także trzy piąte miejsca i jedno siódme.

Medale zdobyli: Dominik Żelichowski, Jakub Florek , Grzegorz Sanocki, Paula Filipek. Na piątym miejscu uplasowali się: Mateusz Żukowski, Ania Janusz i Krzysztof Krzyszkowski. Siódmy był Filip Żelichowski.

Do Wolbromia pod opieką trenera Sebastiana Serwińskiego pojechała druga grupa zawodników z Bochni. Tam rywalizowali w Międzynarodowym Turnieju Judo. Pojawiło się tam około 80 zawodników z Węgier, Sosnowca, Tarnowa, Kielc, Wolbromia i oczywiście Bochni. Walki rozgrywały się na dwóch matach w dwóch kategoriach wiekowych. – Dostarczyły wielu emocji zarówno zawodnikom jak i licznie zgromadzonym kibicom. Ostatecznie nasi judocy zdobyli 17 medali (5 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych), a w klasyfikacji drużynowej zajęli 2 miejsce, ustępując jedynie gospodarzom – poinformowała nas Marta Walasek.