Zbiórka makulatury , fot. plakat

Dzieło to koordynuje s. Kolbena Frąckiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Pasjonistek. Siostry wykupiły część terenu pod Centrum. Mają też pełną dokumentację budowy studni i zbiorników.

Jak mówi Maria Ślusarz, organizatorka bocheńskich zbiórek makulatury, na początku kwietnia dokonano odwiertu, po którym s. Kolbena przesłała jej wiadomość: „W wykopanej studni głębinowej jest woda! Teraz czas na założenie ręcznej pompy i poświęcenie terenu”.

„Rozpoczętego dzieła nie zrealizujemy same. Jest to możliwe tylko z pomocą Bożą i ludzką. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę” – piszą na swojej stronie internetowej Siostry Pasjonistki.

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli i wrażliwego serca do przyniesienia zużytego papieru, kartonu w najbliższą sobotę 22 kwietnia – mówi Maria Ślusarz. Kontener na makulaturę będzie ustawiony na parkingu przy kościele św. Pawła Apostoła w godz. 7.00 – 16.00.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do bazy firmy recyklingowej EKOMBUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać organizatorom w dniu zbiórki.

zobacz także

Reklama

Komentarze