Integracja Malowana Dźwiękiem, 19 V 2016 , fot. Paweł Michalczyk

To ma być szeroko pojęta integracja. Taki cel przyświeca nam od początku istnienia festiwalu. Stąd nasza główna kategoria „integracyjne duety muzyczne”, gdzie uczestnik niepełnosprawny przygotowuje wspólną piosenkę ze zdrowym rówieśnikiem – mówi Teresa Jaszczyńska, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni.

I trzeba przyznać, że ta formuła sprawdza się doskonale. Interpretacje piosenek są niezwykłe, świadczą o drzemiących w osobach niepełnosprawnych talentach muzycznych i wielkiej wrażliwości. A naszym zadaniem jest pokazanie tych uzdolnień światu. Dlatego już dziś zapraszamy na widownię, zapewniając, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Co roku jest różnorodny repertuar muzyczny oraz duża dawka humoru, za sprawą kategorii kabaret – dodaje wicedyrektor Jerzy Turek.

Zanim jednak uczestnicy wystąpią przed publicznością będą mieli dwudniowe warsztaty, które podobnie jak w ubiegłych latach poprowadzą znakomici artyści m.in. Ania Rusowicz, Ada Biedrzyńska, Marek Piekarczyk, Janusz „Yanina” Iwański i Mietek Szcześniak. Uczestników kategorii kabaret przygotuje Maurycy Polaski. Kto jeszcze dołączy do grona jurorów? Jakie dodatkowe atrakcje zaplanowali organizatorzy? O tym już wkrótce będzie można przeczytać na stronie internetowej festiwalu oraz fanpage na Facebook-u. My też informować będziemy na bieżąco.

Na razie jednak organizatorzy czekają na zgłoszenia. Zgodnie z regulaminem muszą zawierać m.in. nagranie wideo piosenki lub programu kabaretowego. Szczegóły na stronie www.festiwal.bochnia.pl

Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Wsparcie finansowe – Powiat Bocheński, Miasto Bochnia oraz sponsorzy.

zobacz także

Reklama

Komentarze