Strażak z Bochni wysoko w ogólnopolskich mistrzostwach

26 czerwca w Wilczycach koło Sandomierza rozegrane zostały III Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Kolarstwie Szosowym, zapisane w Centralnym Kalendarzu Imprez Sportowych PSP na rok 2016. Marcin Kasprzyk z bocheńskiej jednostki PSP zajął w nich II miejsce.

Trasa wyścigu liczyła ok. 70 kilometrów i była bardzo trudna technicznie. Temperatura w tym dniu wynosiła 35 stopni Celsjusza. Reprezentant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni st. sekc. Marcin Kasprzyk wszedł w skład zespołu woj. Małopolskiego.

W tak ciężkich warunkach temperaturowych dyspozycja każdego sportowca wystawiona jest na ciężką próbę, jednak wkrótce po starcie szybko utworzyła się grupa liderów, a wśród nich oczywiście znaleźli się reprezentanci województwa Małopolskiego w tym st. sekc. Marcin Kasprzyk.

Walka trwała do samej przysłowiowej „kreski”, gdzie w jednej sekundzie ukończyło wyścig czterech zawodników. Na niebezpiecznym pełnym zakrętów finiszu pomimo zaciętej walki st. sekc Marcin Kasprzyk zajął 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Wysokie lokaty zajmowane indywidualnie, a zwłaszcza drugie miejsce Marcina Kasprzyka oraz trzecie miejsce Bartosza Świderskiego w kat. M 30, pozwoliły reprezentacji woj. małopolskiego na zajęcie trzeciego miejsca na podium Drużynowych Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym strażaków PSP. Drugie miejsce przypadło strażakom z woj. zachodniopomorskiego, a drużynowe Mistrzostwo Polski zdobyli strażacy z woj. lubuskiego.