Puchar Centrum 2009: zapisy już trwają

Jeszcze dwa tygodnie zostały na zapisy do VII Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej o PUCHAR CENTRUM 2009. Zagra w nim tylko16 drużyn, o udziale przesądzi kolejność zgłoszeń, więc trzeba się spieszyć.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają codziennie do 18 czerwca w Miejskim Centrum Dzieci i Młodzieży „Ochronka” w godzinach od 15.00 do 20.00. Wszystkie chętne drużyny, które spełniają jedyny konieczny warunek, czyli ekipa składająca się z pięciu osób w wieku 15-19 lat, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy. 19 czerwca, o godz. 18.00 w Centrum zostaną w drodze losowania wyłonione cztery grupy eliminacyjne.

Obecna, wakacyjna edycja zawodów, odbędzie się w sobotę 20 czerwca, tradycyjnie na boisku przy ul. Sienkiewicza, jako impreza towarzysząca tegorocznym Dniom Bochni. Patronat nad tym sportowym wydarzeniem objął Mistrz Polski Wisła Kraków. – Impreza ma już swoją markę, budzi emocje i lansuje lokalne futbolowe „gwiazdy”, o czym świadczą gorące dyskusje i komentarze na bocheńskich forach internetowych – mówi Marek Jachowicz
z MCDiM Ochronka.

Na wszystkich piłkarzy-amatorów gry „na betonie” czekają obok zwyczajowego trofeum Kryształowej Piłki, również liczne nagrody m.in.: stroje i akcesoria sportowe, ufundowane przez Urząd Miejski w Bochni. Natomiast na wszystkich fanów futbolu czeka dużo sportowych emocji, bo jak przewidują organizatorzy: – Zapowiada się pasjonująca rywalizacja. Tytułu bronią DIABŁY, które „na betonie” są bezkonkurencyjne od trzech lat, ale wyrastają im groźni przeciwnicy, m.in. drużyna REINO, czyli tryumfatorzy tegorocznej halowej edycji ochronkowego turnieju.