Patryk Zym z Łapanowa nową gwiazdą ogólnopolskich biegów

Trójka zawodników z łapanowskiego klubu Fajfer zdobyła medale w ramach Masowych Ogólnopolskich Biegów Przełajowych w Wolborzu (województwo łódzkie). Zawody miały miejsce w sobotę 5 października.

5 października po raz 18 Wolbórz (powiat piotrkowski, województwo łódzkie) gościł najlepszych biegaczy-przełajowców na masowych Ogólnopolskich Biegach Przełajowych. W stawce ponad 1200 zawodników z całej Polski stratowało 12 zawodników Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Fajfer 2001” z Łapanowa. Zdobyli tego dnia 3 medale: złoty – Patryk Zym w kategorii młodzików, srebrny – Joanna Pawłowska w kategorii rocznik 2002 oraz brązowy – Łukasz Wrona w kategorii seniorów.

Czwarte miejsce zajął Dominik Tabor w kategorii juniorów. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali: Jakub Ponisz, Patrycja Jacewicz, Dawid Dudzic i Łukasz Kluba. Pozostali zawodnicy Fajfera: Paulina Jacewicz, Mateusz Bzdyl, Kacper Zdebski, Klaudia Szewczyk zajęli miejsca w drugiej dziesiątce.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, W niektórych kategoriach startowało ponad 120 zawodników. Zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce to nie lada wyczyn. Wszystkim naszym zawodnikom należą się gratulacje. Naprawdę wyśmienicie reprezentowali powiat bocheński na arenie ogólnopolskiej. Mamy bardzo dobrych przełajowców, których z chlubą możemy wystawiać do biegów na każdych poważnych zawodach. Niespodziewaną sezonu stał się Patryk Zym – mówi trener Stanisław Karaś.

Patryk Zym – ur. w 1998 roku. Mieszka w Leksandrowej, trenuje biegi średnie od 2 lat pod okiem Stanisława Karasia w ULKS „Fajfer 2001” Łapanów. Po leczonej przez pół roku kontuzji w czerwcu wznowił treningi i forma przyszła w odpowiednim czasie. Imponująco wygląda jego druga część sezonu. Patryk zdobył Mistrzostwo Małopolski na dystansie 600 m, tydzień wcześniej Mistrzostwo Polski Południowej na podobnym dystansie, uzyskując tym samym kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzików. W rozgrywanych 29 września Mistrzostw Polski Młodzików w Radomiu zajął 4 miejsce, przegrywając brązowy medal o 20 setnych sekundy.

5 października wywalczył złoty medal w Masowych Ogólnopolskich Masowych Biegach w Wolborzu na dystansie 2000 m. Po Dominiku Taborze rośnie młody talent na Ziemi Wiśnickiej. Myślę, że jeszcze wiele dobrego usłyszymy o sportowych wyczynach na arenach ogólnopolskich o tym chłopaku, bo jest pracowity i skromny. Tu pragnę podziękować nauczycielom wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, którzy potrafią takie talenty wyszukać, nie kierować na siłę do piłki nożnej, ale kierunkować zgodnie z predyspozycjami. To są prawdziwi fachowcy, a sukcesy nasze są ich zasługą i sukcesami. Super się z nimi współpracuje – powiedział trener Stanisław Karaś.

Wyjazd do Woborza pomogli klubowi zorganizować: Bogumiła Gądek, Elżbieta Pawłowska z Bochni, Jan Kulig – Wójt Łapanowa, Zbigniew Hejmo – za co dziękują zawodnicy z trenerem Stanisławem Karasiem.