Kopalnia bez dotacji? Senator wzywa do działania

Senator Maciej Klima zapowiada interwencję w celu ujęcia w budżecie państwa dotacji dla kopalni soli w Bochni. Jak już informowaliśmy, w projekcie budżetu państwa na 2014 rok nie ma dofinansowania na prace zabezpieczające w bocheńskich wyrobiskach.

Pominięto również dotacje dla żupy w Wieliczce oraz dwóch kopalń węgla na Śląsku. Senator Maciej Klima uważa, że w trosce o bezpieczeństwo finansów tych przedsiębiorstw trzeba już teraz zadziałać na forum parlamentu.

Owszem, istnieje możliwość że z tzw. rezerwy celowej minister gospodarki w trakcie roku budżetowego może podjąć działania kierujące określone środki finansowe dla takiego czy innego zakładu. Ale nie jest obligatoryjnie pewne czy te środki będą i czy będą zagwarantowane poziomem ustawy
– mówi senator.

Dlatego senator Maciej Klima wystąpił do wszystkich klubów parlamentarnych o wprowadzenie do projektu budżetu odpowiednich poprawek gwarantujących dotację rządową m.in. dla kopalni w Bochni.