Reklama

Niepołomice zapraszają na swoje Dni

Już po raz osiemnasty swoje Dni będą obchodziły Niepołomice. Z tej okazji przez trzy dni w mieście będą gościły liczne gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Ale to nie jedyne atrakcje, o reszcie przeczytaj.

PIĄTEK, 29 MAJA

Impreza wystartuje o godz. 17.30, inaugurację uświetni przemarsz Mażoretek, czyli kobiet przebranych w stroje galowe, prezentujących układy choreograficzne do muzyki orkiestry dętej. Organizatorzy postanowili, by poszczególne elementy obchodów rozsiać po całym mieście: – Utrzymaliśmy również sprawdzony w zeszłym roku schemat, zgodnie z którym imprezę zainaugurujemy na dziedzińcu zamkowym, główny program odbędzie się na scenie w Parku, imprezy towarzyszące rozsiane będą w różnych miejscach miasta, a koncerty mega gwiazd odbędą się na dużej scenie na parkurze – czytamy na oficjalnej stronie miasta.Tego dnia wystąpi też zespół Mistic, który aranżuje hity muzyki pop i rock w stylu średniowiecznych chórów gregoriańskich. Gwiazdą wieczoru będzie Edyta Geppert , zaśpiewa swoje przeboje oraz piosenki z najnowszej płyty „Nic nie muszę”.

SOBOTA, 30 MAJA

Drugi dzień zapowiada się również bardzo ciekawie. Występom scenicznym, będą już od rana towarzyszyć liczne imprezy i pokazy towarzyszące. Twórcy programu tegorocznych uroczystości polecają: – Spośród imprez towarzyszących szczególną uwagę należy zwrócić na nowości, czyli organizowany po raz pierwszy Otwarty Turniej Paintballowy przy ulicy Wimmera, drugą edycję Rajdowego Samochodowego Pucharu Niepołomic oraz wernisaż wystawy rzeźb Józka Nowaka, który odbędzie się w kościele p.w. Matki Boskiej Różańcowej w Niepołomicach-Jazach. Sobotnimi muzycznymi gwiazdami będą: Andrzej Rybiński, który wystąpi na scenie w Parku, jego największym hitem jest utwór „Nie liczę godzin i lat”. Natomiast na parkurze o godz. 20.30, koncert zagra niepołomicki zespół Volvo Accident supportujący gwiazdę wieczoru – Szymona Wydrę i Carpe Diem. Po zakończeniu koncertu organizatorzy zapowiadają wielki pokaz sztucznych ogni i zabawę do białego rana w Parku.

NIEDZIELA, 31 MAJA

Niedzielne święto rozpocznie się uroczystą mszą w Intencji Miasta i Mieszkańców. Tego dnia również nie zabraknie wielu atrakcji, w tym nowości w Ogrodach Królowej Bony rozbije się Obozowisko Rycerskie, niepołomicki Szczep Puszcza ZHR zaprasza do udziału Miejskiej Grze Terenowej dla Rodzin, dla fanów wojskowości o godz. 14.00 na stadionie MKS Puszcza odbędzie się Musztra Paradna Garnizonu Kraków. O godz.18.00 będzie miało miejsce losowanie nagród w tradycyjnej loterii, główną nagrodą w tym roku jest samochód osobowy Peugeot 107, dochód ze sprzedaży losów wesprze zakupu dzwon do kościoła na Jazach.
– Na zakończenie XVIII Dni Niepołomic dwa wspaniałe koncerty rockowe. O godzinie 20.00 na scenę na parkurze wyjdzie doskonale znany w Niepołomicach zespół Revolucja, a godzinę później rozpocznie się koncert mega gwiazda polskiej piosenki, zespołu Perfect. Obchody dni miasta zakończy pokaz laserowy – zaprasza Urząd Miasta Niepołomice

Szczegółowy program Dni Niepołomic możesz pobrać tutaj.