„Błyskawica” Proszówki najlepsza w Turniejach o Puchar Wójta

W Proszówkach odbyły się tradycyjne turnieje piłkarskie o Puchar Wójta Gminy Bochnia drużyn działających na terenie gminy. Seniorzy rywalizowali 10 sierpnia, a drużyny młodzieżowe – tydzień później.

W strukturach PZPN funkcjonuje aktualnie 6 drużyn seniorskich. Są to: „Korona” Brzeźnica, „Orzeł” Cikowice, „Polanka” Nieszkowice Wielkie, „Błyskawica” Proszówki, „Górnik” Siedlec i „Victoria” Słomka.

W turnieju seniorskim udział wzięły trzy spośród wymienionych: „Orzeł”, „Victoria” oraz „Błyskawica”, a absencja pozostałych drużyn wynikała z konieczności rozegrania w dniu następnym meczy pucharowych. Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu Proszówki pokonały Słomkę 3:1, w drugim spotkaniu pomiędzy Cikowicami i Słomką padł wynik 8:0, o zwycięstwie w turnieju decydowało więc trzecie spotkanie pomiędzy Cikowicami i gospodarzami turnieju. Do przerwy Cikowice zupełnie zasłużenie prowadziły z Proszówkami 3:0 mając praktycznie zwycięstwo w kieszeni. W drugiej połowie kibice byli świadkami niecodziennego przebudzenia piłkarzy „Błyskawicy”, którzy w ciągu ostatnich 15 minut meczu zaaplikowali swoim rywalom 4 celne trafienia. Główne trofeum turnieju pozostało więc w Proszówkach. Puchary oraz nagrody zwycięzcom i wyróżnionym piłkarzom wręczył wójt gminy Bochnia Jerzy Lysy.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wojciech Szewczyk („Orzeł” Cikowice), strzelcem – Mariusz Lenczowski („Orzeł” Cikowice) – 4 gole, a bramkarzem: Krzysztof Kwarta („Błyskawica” Proszówki). Zawody sędziowali: Marian Kurek i Leopold Płaza.

Turniej grup młodzieżowych odbył się 17 sierpnia 2013 roku, również w Proszówkach. Wśród młodych piłkarzy najlepszą drużyną okazali się podopieczni trenera Kamila Króla – „Błyskawica” Proszówki, II miejsce zajęli piłkarze Witolda Leo – UKS „Promyk” Siedlec, a na trzecim miejscu uplasowali się najmłodsi podopieczni Stanisława Kmiecika – „Orzeł” Cikowice. Najlepszym piłkarzem turnieju został: Mateusz Spyrka („Błyskawica” Proszówki), a bramkarzem: Jakub Sarliński (UKS „Promyk” Siedlec).