Reklama

Zebraliśmy już ponad pół tony nakrętek!

Już jutro podsumujemy naszą akcję zbierania nakrętek. Do Auli św. Mikołaja przybędą przedstawiciele szkół, które włączyły się w akcję. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby oddać zebrane nakrętki.

W akcję zbierania nakrętek włączyło się osiem szkół – sześć z powiatu bocheńskiego oraz dwie z wielickiego. Plastikowe nakrętki zbierają w Bochni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły podstawowej nr 7, Przedszkola nr2 oraz wychowankowie Ośrodka Szkolno Wychowawczego. Do akcji włączył się także Zespół Szkół im. prof. Jana Zdzisława Włodka w Dąbrowicy oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kłaju i Szkoła Podstawowa w Szczytnikach (Gmina Gdów).

Nakrętki zbierali także mieszkańcy Bochni, którzy pojawiali się nie rzadko ze znaczną ich ilością w naszej redakcji. W sumie ile udało się nam zebrać będziemy wiedzieć niebawem, tymczasem wszystkich, którzy zbierali nakrętki a jeszcze ich nie oddali zapraszamy jutro do Auli św. Mikołaja w Domu Pielgrzyma, o godz. 10.00.

Choć nasza akcja formalnie się kończy to jednak zbieranie nakrętek trwa nadal. Koordynują je studenci Uniwersytetu Rolniczego. Plastikowe krążki przekazują do firmy recyklingowej a uzyskane w ten sposób pieniądze wpłacają na konto Fundacji na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy. Uzyskane w ten sposób fundusze posłużą na zakup wózka inwalidzkiego dla chorego Wojtka.

Więcej informacji na temat akcji, jak również wskazówki jak oddawać nakrętki można znaleźć na stronie www.zakretki.info

There are 3 comments

  1. Takich akcji powinno byc coraz więcej i częściej, bo naprawde czasami pieniądze leżą na ulicy tylko trzeba je dostrzec.

  2. a ja mam w domu cała reklamówkę i dalej zbieram… gdzie będę mogła to oddać??