Rajd Papieski z Łapanowa do Niegowici już jutro

Już jutro odbędzie się Rajd Szlakiem Papieskim z Łapanowa do Niegowici. Jego hasło to: Przyszłość Polski od Was zależy.

Trasa poprowadzi przez takie miejscowości, jak Kobylec, Kleczana, Marszowice, natomiast meta będzie w Niegowici, czyli pierwszej placówce ks. Karola Wojtyły. Uczestnicy rajdu pokonają pieszo 12 km trasy, co zajmie im ok. 3 godzin. W rajdzie mogą brać zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne.

Pomysłodawcą rajdu Szlakiem Papieskim jest Jan Wójcik, dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie. – Szlak Papieski został wytyczony dla upamiętnienia drogi, jaką Karol Wojtyła przemierzał z Niegowici do Łapanowa, kiedy pracował w Niegowici. Wytyczyliśmy ten szlak papieski, oznakowaliśmy go dużymi głazami, był też pomysł żeby na tym szlaku co roku organizować rajd pieszy w maju, w rocznicę urodzin Ojca świętego – mówi Jan Wójcik.

W tym roku rajd organizowany jest już po raz 10. Z tej okazji organizatorzy przygotowali 10 rowerów, które będzie można wygrać z konkursie. Wymarsz z Łapanowa w sobotę 16 maja o godz. 9.40, dojście do Niegowici jest planowane ok. godz. 12.30.

Honorowy patronat nad imprezą objął kard. Franciszek Macharski. Organizatorami rajdu są: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Gimnazjum im. Księdza Karola Wojtyły w Niegowici.