Reklama

Zima znowu namieszała

Przedłużająca się zimowa aura spowodowała przesunięcie rozgrywek 18. kolejki III ligi. BKS Bochnia nie zagra 30 marca z Dalinem Myślenice, mecze dopiero na początku kwietnia. O ile znowu nie dosypie.

Do tej pory ze względu na mrozy i opady śniegu grupa małopolsko-świętokrzyska musiała poświęcić trzy kolejki. BKS-owi przepadły z tego tytułu także spotkania ze Szreniawą Nowy Wiśnicz oraz Popradem Muszyna (inauguracyjne).

Pierwsze dwa zaległe spotkania zostaną rozegrane odpowiednio w dniach 9 i 16 czerwca, natomiast nie wiadomo jeszcze, kiedy piłkarze odpracują odwołaną właśnie 18. kolejkę rozgrywek.

Pewne jest tylko to, że przedłużająca się zima zaczyna wszystkim grać na nerwach, a głodnych gry piłkarzy zmusza do jeszcze dłuższego poszczenia. Jeżeli ponownie nie będzie załamania, to mecze 19. kolejki rozegrane zostaną w dniach 6-7 kwietnia.

6 kwietnia o 15:00 BKS czeka wyjazdowy pojedynek z wiceliderem Łysicą Bodzentyn – typy bukmacherskie bet365 faworyzują w tym meczu gospodarzy.

Bochnianie plasują się obecnie na ostatnim (13.) miejscu przed strefą spadkową. Z 13 punktami na koncie traci tylko jeden do znajdującego się o jedną lokatę wyżej Lubania Maniowy.

Liderem pozostaje oczywiście Limanovia Limanowa (33 pkt), która nad pozostałą częścią stawki wypracowała sobie na jesieni dość sporą 5-punktową przewagę – typy sportowe dają limanowianom duże szanse na awans do II ligi.