Dobra passa bocheńskich modelarzy

Klub modelarstwa lotniczego im. Dywizjonu 316 działający przy MDK-u to organizacja z ponad 40-letnią tradycją. Jego zawodnicy, którzy od lat należą do ścisłej czołówki modelarzy w kraju, po raz kolejny udowodnili, że są w dobrej formie.

Ostatnie dwa weekendy przyniosły sporo sukcesów wychowankom bocheńskiej sekcji modelarstwa, którą prowadzi Grzegorz Data. Zarówno na Mistrzostwach Polski Modeli Latających małych form seniorów, jak i na Mistrzostwach Polski Modeli Halowych w kl. F1N młodzików, juniorów i seniorów zakwalifikowali się do ścisłego finału.

W trakcie Mistrzostwa Polski Modeli Latających małych form seniorów rozegranych w ostatnią sobotę w Gliwicach ostatecznie 3 miejsce zajął Adrian Stępień, 6 miejsce przypadło Grzegorzowi Dacie, natomiast 11 miejsce Jakubowi Turkowi.

Tydzień wcześniej z Mistrzostw Polski Modeli Halowych w kl. F1N młodzików, juniorów i seniorów rozegranych w Suwałkach bocheńscy modelarze przywieźli trzy brązowe medale.
– W klasie juniorów dziewcząt do lat 18 – Magdalena Data zajęła 4 miejsce, a jej koleżanka Iwona Struzik 7 miejsce, dając im to wysokie 3 miejsce zespołowo. Lepiej spisał się junior Adrian Stępień zajmując indywidualnie 3 miejsce. W klasie seniorów Grzegorz Data zajął 8 miejsce. Był to najlepszy występ sekcji MDK Bochnia w Mistrzostwach Polski Modeli Halowych – przedstawia osiągnięcia Ewa Krzywda z Miejskiego Domu Kultury.