Przerwany wykład na os. Niepodległości

Burmistrz Bogdan Kosturkiewicz musiał szybko kończyć przygotowaną prezentację multimedialną. Mieszkańcy osiedla aż palili się do zadawania pytań o dalszy los ich osiedla.

Mieszkam w bloku nr 16, fundamenty w piwnicach są popękane, u sąsiadki na parterze ściany są popękane. Jeżeli będzie tu przebiegała trasa, nasz blok zupełnie siądzie. Nie tylko nasz, ale i wszystkie obok. Ludzie po to się starali o mieszkanie w tych blokach, żeby mieli ciszę i spokój. A tu się okazuje, że co nam zagraża? Jesteśmy zbulwersowani. Nie wiem, kto to robi, wszystko się robi w białych rękawiczkach po to, żeby nas wykańczać psychicznie i fizycznie – mówi Zofia Łękawa.

Już raz byłem wywłaszczony, wykupiłem te tereny z powrotem w starostwie. Teraz jestem traktowany jak dziecko: dało się dziecku zabawkę, wykupiło i teraz będzie się z powrotem wywłaszczać? Polubownie nie załatwię, absolutnie. Wiem, że weszła specustawa, ale niech ona będzie stosowana do wszystkich, bo ul. Nowy Świat od 10 lat jest nieskończona – mówi Adam Gut.

Burmistrz Bogdan Kosturkiewicz tłumaczył mieszkańcom osiedla, że obecnie budowany jest pierwszy etap KN2. Mówił, że nie projektowano od razu całości drogi, ponieważ trwałoby to zbyt długo, aby móc się ubiegać o środki zewnętrzne (na obecny etap inwestycji miasto pozyskało 3 mln zł z tzw. schetynówki, jest szansa na kolejne pieniądze z MRPO). Drugi etap inwestycji ma być zrealizowany w przyszłości. Ludzie jednak nie dowierzają tym zapewnieniom. – Przyjdzie nowa ekipa i skończy się na obietnicach – mówią.

Więcej na temat spotkania osiedlowego ws. KN2 w relacji TV Moja Bochnia już wkrótce.

Zobacz TV Sondę wśród mieszkańców zaraz po spotkaniu

Zobacz także Poranną Kawę z radnym Eugeniuszem Koniecznym nt. drogi KN2:

There are 6 comments

 1. Des fakto – jak mówi wieloletni radny Eugeniusz(też jesteśmy na ty)burmistrz Kosturkiewicz wpadł w dołek, który kopał kiedyś pod ówczesnym burmistrzem Cholewą.
  Pamiętamy dobrze jak pan Boguś K. gorąco popierał protest pana doktora N. i kilku właścicieli domków na Broniakówce przeciw budowie CAŁEJ drogi KN2. Checa polega na tym, że teraz ludzie nie uwierzą panu Bogusiowi, który się przysięgał na zebraniu, że to co budują jest zaledwie I etapem KN2 – następny etap to podobno droga równoległa do Legionów. Bo ten sam pan Boguś mówił 3 lata temu, żeby nikt się nie ważył budować obwodnicy od Karoska aż do Brodzińskiego !!!
  De facto – jaja jak balony !!!

 2. Proszę o brak cenzury !!! |

  Panie Gienku 3 i ostatnia kadencję jest pan Radnym obiecujemy to panu My młodzi mieszkańcy Osiedla. Powołamy Komitet Osiedlowy i tak jak 3 lata temu inny smieszny komitet zdobedziemy wiele głosów. Jeśli powstanie ta trasa to ma pan tylko drukarnię i tego się 3-maj my :)

 3. „zakaz wjazdu – nie dotyczy mieszkańców os. Niepodległości i Windakiewicza”
  1. Czy zatem do mieszkańców tych Osiedli już nie będzie mógł nie przyjechać np. z innych Osiedli w Bochni oraz z innych terenów Polski ( np rodzina i znajomi )
  2. Czy ten zakaz ma być takim samym zakazem jak na górnym gościńcu gdzie wjazd na niego mają tylko mieszkańcy Łapczycy i Moszczenicy a tam znajduje się chociażby cmentarz?
  3. Czy warto było przez Sp- nię na wniosek Zarządu przekazywać tą drogę Burmistrzowi?
  4.Kto będzie płacił za pękanie bloków przy założeniu że ruch będzie przez ul. Legionów Polskich – mieszkańcy czy miasto i z jakich pieniędzy?
  5. Czy ma to być Rozpuda bis?
  6. Czy prawdą jest, że droga ta ma być przekwalifikowaną z miejskiej na powiatową?
  7. Czy prawdą jest, że przejęcie tej drogi przez Burmistrza było związane z brakiem legalności wykonania podpięć do nośników takich jak ścieki, prąd i woda?
  8. Czy tak ma to być – ludzie ludziom gotują taki sobie piekełkowy lub piekielny los?
  9. Czy Oś. Niepodległości ma ogłosić niepodległość i odłączyć się od Bochni?
  10. Kiedy skończą się absurdy panujące w Bochni?

 4. demokracja to taki ustrój, w którym decyduje większość, dlatego wybór miedzy kilkoma tysiącami mieszkańców osiedla (blokowiska) kilkunastoma mieszkańcami (docelowo kilkudziesięcioma) domów jednorodzinnych powyżej osiedla jest oczywisty, dla każdego myślącego polityka liczy się większość, takze nawet szalenie sympatyczny doktor Piotr Nalepa nic nie pomoże

 5. kleopatra albo pani doktor g. pozuje na demokratkę ateńską.
  niech nie szuka daleko !! demokracja nie tylko bocheńska obliguje burmistrza aby nie rył pod obwodnicą łapczycy popierając kilka osób z kolanowa, bo dużo ważniejsze są racje większości mieszkańców bochni którzy też chcą tej obwodnicy !!!!

 6. KN-2, trasa, lepiej droga lokalna nie może nigdy stać się drogą Wojewódzką. Przebiega przez mokradła. Duże natężenie ruchu szybko ujawni, że budowa drogi w tym miejscu to nieporozumienie. Nie chcę być złym prorokiem ale tak się stanie, kiedy będą po niej jeździły cięższe pojazdy niż 2,5 tony!!!!!!!