„PRZEPROSINY: Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.”

Muzeum: o Rdzawie

Rdzawa – to niewielka wieś na skraju powiatu bocheńskiego, której historia sięga poł. XIII w. Wiele legend i ciekawych opowieści, jest z nią związanych, w najbliższy czwartek nadarza się okazja, by je poznać.

W ramach muzealnego cyklu Czwartkowych Spotkań odbędzie się wykład Elżbiety Misiak, która jak sama deklaruje, opowie – Historię „swojej” Rdzawy – niezwykłej miejscowości w powiecie bocheńskim, historię powstałą z ułamków odnalezionych rzeczy, słów, spraw i historii, z których próbuje składać obraz przeszłości odchodzącej już w niepamięć, a zasługuje na ocalenie.

A kim jest Elżbieta Misiak? To wszechstronnie utalentowana humanistka, pisarka z dwiema publikacjami na koncie, autorka wielu opowiadań i wierszy, muzyk, nagrała dwie płyty z zespołem folkowo – rockowym „Jak Wolność To Wolność”. Należy do Warszawskiego Oddziału Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Zawodowo pracuje w Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Wojtyły Łomiankach.

Dlaczego Rdzawa? Bo dla Elżbiety Misiak – jest to wyjątkowe miejsce (…) To rodzinna wieś jej rodziców i dziadków, oś świata jej dzieciństwa, miejsce, do którego zawsze chętnie powraca. (…) Świat ważny dla niej i przesycony wspomnieniami, bogaty w legendy i powtarzane przez pokolenia opowieści. (…)Tutaj znajduje wiedzę o ludziach, ich obyczajach, o ludzkich losach, wpisanych w piękną i trudną historię tego regionu i całego kraju – czytamy na stronie bocheńskiego Muzeum.

Spotkanie odbędzie się tradycyjnie Sali Portretowej Muzeum, 30 kwietnia o godz. 17.30.