Reklama

Zebraliśmy już ponad 200 kilogramów plastikowych nakrętek

Do akcji zbierania nakrętek włączyło się sześć szkół – cztery z powiatu bocheńskiego oraz dwie z wielickiego. W sumie udało się zebrać ponad 200 kilogramów nakrętek. Ale to nie koniec akcji, nakrętki zbieramy nadal.

Plastikowe nakrętki zbierają w Bochni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły podstawowej nr 7. Do akcji włączył się także Zespół Szkół im. prof. Jana Zdzisława Włodka w Dąbrowicy oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kłaju i Szkoła Podstawowa w Szczytnikach (Gmina Gdów).

Do tej pory najwięcej udało się zebrać w Szkole Podstawowej nr 4 w Bochni. 400 uczniom udało się zgromadzić około 70 kg plastikowych nakrętek. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, w której 477 uczniów zebrało 54 kg. Na trzecim miejscu znajduje się Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kłaju, w którym zebrano 35 kilogramów (405 uczniów). Kolejne miejsce zajmuje Szkoła Podstawowa nr 7. Tutaj 335 uczniów zebrało 22 kg nakrętek. Następnie 104 uczniom ze Szkoły Podstawowej w Szczytnikach udało się zgromadzić 13 kg. Dalej jest Zespół Szkół w Dąbrowicy, gdzie 200 uczniów zebrało dokładnie 12, 45 kg.

U nas w szkole pudełka stoją na korytarzu. Dzieci bardzo chętnie wrzucają nakrętki, przynoszą je także z domu. Wiedzą, że w ten sposób mogą pomóc choremu dziecku – mówi Beata Kapcia, nauczycielka z PSP nr 4, która przygotowała plakaty i pojemniki do akcji.

Na uwagę zasługuje także jedna z naszych czytelniczek. Ewa Romańska, mieszkanka Bochni zjawiła się w naszej redakcji z prawie 8 kilogramami nakrętek.

W sumie udało się nam zebrać 214, 45 kilograma plastikowych nakrętek.

Akcja oczywiście się nie kończy. Nakrętki zbieramy nadal. Zostaną one potem sprzedane. – Zebrane zakrętki oddajemy do firmy recyklingowej z Myślenic, która wpłaca środki finansowe na subkonto Fundacji na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy, a na koniec fundacja wypłaca pieniądze i zakupuje wózek inwalidzki, który przekazuje choremu dziecku – mówi Michał Żukrowski, jeden z koordynatorów akcji, student z Bochni.

O akcji zbierania nakrętek napisaliśmy:
Zbieraj nakrętki – pomóż choremu Wojtusiowi
Weź udział w konkursie i pomóż choremu dziecku