Udane zawody bocheńskich pływaków

Na Mistrzostwach Województw Młodzików 12-letnich zawodnikom bocheńskiego T.S. Pływak udało się wywalczyć aż 6 medali.

W zawodach, które odbyły się w weekend wystartowało ponad 150 zawodników i zawodniczek łącznie z 23 klubów z całej Polski. Zmagania na bocheńskim basenie gwarantowały nie tylko tytuł najlepszej drużyny dla zwycięzców, ale również awans do międzywojewódzkich mistrzostw Polski młodzików 12-letnich oraz letnich mistrzostw Polski młodzików 13-letnich. Zawodnicy T.S. Pływak z Bochni zdobyli w sumie 6 medali: 3 złote, 2 srebrne i jeden brązowy.

W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadł zespół „MKS Jordan Kraków”. Kolejne pozycje zajęli „KSZO Ostrowiec Świętokrzyski” i „MOTYL MOSiR Stalowa Wola”. Spośród zawodników najlepszy był Patryk Kowalski z MKS Unia Busko-Zdrój, tytuł najlepszej pływaczki przypadł Marcie Michalczyk z Korony-Swim Kielce.

Świetne wyniki osiągnęły dziewczęta z T.S. Pływak Bochnia zdobywając złoty medal w sztafecie 4 x 100m stylem zmiennym oraz srebrny w sztafecie 4 x 100m stylem dowolnym – poinformował nas Robert Hołda, dyrektor krytej pływalni im. Jana Kota w Bochni. Dwa złote medale zdobyła Ania Całka, okazując się najlepszą na dystansie 100 i 200 metrów stylem grzbietowym. Również ta sama zawodniczka sięgnęła po srebrny medal zajmując drugie miejsce na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Brązowy medal wywalczyła Urszula Michalczyk, przypływając jako trzecia na dystansie 200 metrów stylem klasycznym.

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska złożona z 21 osób pod przewodnictwem Małgorzaty Klich. Zawody zorganizowała Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochnia razem z Małopolskim Okręgowym Związkiem Pływackim i Akademią Sportów Wodnych „Wodnik”. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez: Burmistrza Miasta Bochni, Małopolski Okręgowy Związek Pływacki, Krytą Pływalnię w Bochni oraz firmy: Coca-Cola HBC Polska, Segafredo Zanetti Poland i Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia.