Judo: brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów

Weekendowe zmagania bocheńskich judoków zakończyły się sukcesem, jeden z zawodników sekcji – Bartek Wiśniowski sięgnął po brązowy medal.

Jeszcze nigdy aż tylu zawodników nie stanęło do walki. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów, na opolskich matach pojawiło się 414 zawodników i zawodniczek z 107 klubów. Najlepiej w klasyfikacji klubowej chłopców wypadł zespół z Bytomia – GKS „Czarni”, wśród drużyn dziewczęcych pierwsze miejsce zajęły zawodniczki AZS AWFiS Gdańsk.

Jeden z podopiecznych bocheńskiej sekcji wywalczył brązowy medal w kategorii 90 kg. Bartek Wiśniowski wygrał 5 z 6 stoczonych tego dnia walk, pokonując zawodników z Rzeszowa, Łodzi, Wrocławia i Rybnika.

Miejsce siódme zajął Maciej Tworzydło, który walczył w kategorii 81 kg. Odniósł 3 zwycięstwa oraz dwie porażki. – Poziom zawodów był bardzo wysoki, tym bardziej cieszymy się z wysokich lokat naszych zawodników. W punktacji medalowej zdobyliśmy 13-te miejsce, a w klasyfikacji punktowej 14-te na 45 punktujących klubów – powiedziała Marta Walasek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni.