Każdy może zostać mincerzem

Miejska Biblioteka organizuje konkurs plastyczny na projekt bocheńskiej monety pt. „Z BOCHEŃSKIEJ MENNICY”. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.

Talary, szylingi, centy, grosze, dukaty, kopiejki, guldeny i pensy, choć pochodzą z różnych państw i epok łączy je jedno, wszystkie są kawałkami metalu o określonym składzie i wadze, opatrzonymi znakiem emitenta, czyli monetami.

– Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną, może to być projekt rysunkowy, albo projekt z plasteliny, gliny, gipsu czy modeliny – czyli model przestrzenny. Moneta musi mieć awers i rewers, prace, które nie będą zawierały tego elementu nie zostaną zakwalifikowane do konkursu –
poinformowała nas Mirosława Świętek – Tylipska. z Miejskiej Biblioteki, zapytana o kryteria oceny i skład jury, dodała: – Przede wszystkim będziemy brali pod uwagę samodzielność i staranność wykonania, w Bibliotece zawsze stawiamy na to, oczywiście sama moneta musi spełniać warunki konkursowe no i nazwa musi być dobrze dobrana, tutaj należy wykazać się znajomością historii. W jury zasiądzie na pewno dyrektor Biblioteki, Dorota Rzepka, chcemy też zaprosić do współpracy plastyka, historyka, kogoś związanego z miastem.

Prace podpisane imieniem i nazwiskiem, szkołą i klasą można składać w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży a także w Filiach PiMBP do 31 maja 2009 roku. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród autorom najlepszych prac odbędzie się w czasie obchodów Dni Bochni.

There are 1 comments

  1. Bardzo ciekawa propozycja, mozna powiedziec -zapisanie sie w historii naszego miasta. Dla dzieciakow to napewno wazne wydarzenie, byc kims wielkim chociaz prez pare minut. Osobiscie jestem za takimi konkursami, jak naj bardziej. A dla doroslych tez beda tego typu konkursy?:)pozdrawiam wszystkich