Reklama

Żegocina: wystawa prac o tematyce Wielkanocnej

W ubiegły piątek w Urzędzie Gminy Żegocina została otwarta wystawa rękodzieła osób należących do Środowiskowego Domu Samopomocy. Wystawę można oglądać jeszcze przez kilka najbliższych dni.

Autorzy prac wykonali wiele przedmiotów dekoracyjnych (m.in. stroiki, kartki) związanych z tematyką nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Wszystkie prace zostały wykonane ręcznie, wieloma technikami. Twórczość osób z ŚDS-u można oglądać w Urzędzie Gminy Żegocina jeszcze przez kilka dni.

Również Centrum Kultury Sportu i Turystyki organizuje podobną wystawę. Została ona zatytułowana „Wystawa Pisanki Ludowej i Plastyki Obrzędowej związanej z okresem Wielkanocnym”. Prace wykonane przez uczniów żegocińskich szkół oraz chętnych będą przyjmowane do 3 kwietnia. Wystawa zostanie otwarta w najbliższą sobotę i potrwa do 9 kwietnia. Będzie można ją obejrzeć w klubie „Relaks”. – Od kilku lat organizowane są takie wystawy. W ubiegłych latach, były one połączone z konkursem. Zawsze sporo osób przychodzi, aby obejrzeć prezentowane prace – powiedziała Halina Dudziak z CKSiT w Żegocinie.