Reklama

Weź udział w konkursie i pomóż choremu dziecku

Zbieraj plastikowe nakrętki, przyłącz się do akcji „Pomagamy nie tylko przyrodzie…” i weź udział w konkursie organizowanym przez naszą redakcję.

Studenci Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie prowadzą charytatywną akcję zbierania plastikowych nakrętek. Za pieniądze z ich sprzedaży zostanie zakupiony wózek inwalidzki dla chorego dziecka.

Połączyliśmy dbałość o środowisko i ekologię (w końcu jesteśmy studentami Uniwersytetu Rolniczego) z możliwością pomocy choremu dziecku. Nasza akcja związana z ekologią ma dla nas niejako wymiar symboliczny. Propagując dbanie o środowisko naturalne możemy pomóc dziecku, a ten odwdzięczy się nam uśmiechem na swojej twarzy. I na odwrót pomagając Wojtusiowi poniekąd przyczyniamy się do propagowania ekologi. Jak widać powyżej w przedstawionych argumentach istnieje znaczne powiązanie.Realizując naszą akcję ” Pomagamy nie tylko przyrodzie…” pomagamy również dziecku zbierając fundusze na jego wózek a także ludziom by dbali o naszą Matkę Ziemię – mówi Michał Żukrowski, jeden z koordynatorów akcji, student z Bochni.

Portal mojaBochnia.pl postanowił aktywnie włączyć się w akcję zbierania nakrętek. Ogłaszamy konkurs dla szkół z całego powiatu. Najlepsze szkoły oraz klasy zostaną wyróżnione pamiątkowymi dyplomami. Już teraz wiemy, że razem z nami do akcji przyłączyła się Szkoła Podstawowa nr 7 z Bochni, Zespół Szkół w Dąbrowicy oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni. Zachęcamy także inne szkoły do wzięcia udziału w akcji.

Także indywidualne osoby mogą razem z nami zbierać nakrętki. Każdy chętny w godzinach od 9.00 do 12.00 będzie mógł przynieść je do naszej redakcji przy ul. Białej 21.

Dla Wojtka potrzeba jeszcze około pół tony nakrętek. – Akcja zbierania nakrętek dla chorego Wojtka powoli dobiega końca. Mamy nadzieję, że szybko uda się nam przejść procedury związane z przekazaniem dla niego wózka i w wakacje będzie mógł już go używać – mówi Michał Żurkowski.

Jednak to nie koniec zbierania plastikowych nakrętek. – W momencie, gdy uzbieramy odpowiednią iloćś nakrętek na wózek dla Wojtka zaczniemy zbierać na kolejny – tym razem dla chorej dziewczynki – dodaje student Uniwersytetu Rolniczego.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie www.zakretki.info.