Start III ligi ręcznej

W środę rozpoczęły się rozgrywki III ligi piłkarzy ręcznych. Ok. 150 osób zebrało się na Sali sportowej 1 LO, aby kibicować swoim faworytom.

Wśród drużyn z kategorii seniorów znalazły się dwa bocheńskie zespoły – MOSiR Bochnia oraz Old Stars. Pierwsza z wymienionych drużyn składa się z zawodników występujących głównie w rozgrywkach młodzieżowych. – Natomiast Old Stars to jak sama nazwa wskazuje byli zawodnicy z ogromnym doświadczeniem, występujący na parkietach ekstraklasy, I i II ligi, lig zagranicznych, a nawet reprezentacji Polski – poinformowała nas Marta Walasek z MOSiR-u.

Drużyna Old Stars zdobyła prowadzenie w pierwszych minutach spotkania, sytuacja odwróciła się w 9 minucie, kiedy młodsi zawodnicy zyskali przewagę nad przeciwnikiem. Zawodnicy MOSiR-u wygrali pierwsza połowę, ale już w 45 minucie goście odrobili straty doprowadzając do remisu – 19:19. Ostatnie 3 minuty dostarczyły nie tylko zawodnikom, ale również kibicom wiele emocji. Ręczni z MOSiR-u zdobyli 4 bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Zwyciężyli jednak gracze z większym doświadczeniem, z ostatecznym wynikiem 25:24 dla Old Starsów.

Skład drużyny MOSiR:
M. Imiołek – 7 bramek, Ł. Cepak, M. Szewczyk – 2 , D. Kokoszka – 2, A. Jaszczyński – 3, D. Ordyk – 2, B. Put, K. Klus – 2, D. Tacik – 2, H. Pamuła – 3, J. Piątkowski – 1 oraz dobrze spisujący się bramkarze K. Serwatka i D. Skrzyniarz.

Kolejne wystąpienie zespołu Old Stars kibice będą mogli zobaczyć w poniedziałek 23 marca na sali I LO.