Hala i KN2 powstają w dobrym tempie

Dwie duże inwestycje realizowane w Bochni prawdopodobnie zostaną ukończone przed czasem.

Wykonawcy zarówno tzw. KN2, czyli trasy północno-zachodniej, jak i hali widowiskowo-sportowej nie marnują czasu, roboty trwały całą zimę. Dzięki temu bochnianie szybciej będą mogli korzystać z od dawna potrzebnej drogi oraz z hali sportowej. – Jeśli chodzi o KN2, na koniec tego roku Budostal 5 zobowiązał się zakończyć budowę w całości. Wydaje się, że ten termin jest niezagrożony, prace przebiegają bardzo sprawnie. W tej chwili zostały zakończone wycinki drzew i krzewów, roboty rozbiórkowe, już rozpoczęły się pierwsze prace przy kanalizacji deszczowej. Gdy tylko obeschnie grunt, pracownicy natychmiast przystąpią do prac ziemnych, a później już roboty nawierzchniowe – mówi Gustaw Korta, wiceburmistrz Bochni.

Dzięki pracom przez całą zimę dobre tempo ma również budowa hali widowiskowo-sportowej obok dworca kolejowego. – Termin zakończenia budowy to połowa kwietnia 2010 r. Natomiast przyglądając się temu, co się dzieje na budowie i uczestnicząc w spotkaniach, wydaje się że lekka zima spowoduje że hala zostanie wybudowana wcześniej. W tej chwili przyspieszenie prac wynosi ok. 2-2,5 tygodnia. Wydaje się, że na przełomie maja i czerwca będziemy mogli obejrzeć halę już w surowym stanie przykrytą – mówi wiceburmistrz.

Obie inwestycje pochłoną ok. 25 mln zł.

There are 2 comments

  1. śmiesznie to wygląda jeszcze nic nie zrobiono a już sie mówi o skróceniu czasu budowy.oby skończono w terminie .budowa drogi to nie to samo co hali gdzie nie ma tylu zagrożeń i niespodzianek ukrytych w ziemi jak i uzależnienia od warunków pogodowych .takie szumne zapowiedzi do tej pory były specjalnością GDDKiA w Krakowie a jak było w rzeczywistości mamy to na przykladzie K-4.