Reklama

Strażak Kevin Aiston odwiedził bocheńskie przedszkolaki

Dzielny Strażak Kevin Aiston, znany z programu „Ziarno”, odwiedził bocheńskie przedszkolaki. Brytyjczyk spotkał się z maluchami przedszkoli nr 3 i nr 6.

Kevin Aiston rozmawiał z dziećmi o tym, jak mają się zachowywać w razie pożaru. Pytał je o znajomość numerów alarmowych na policję (997), straż pożarną (998 – na zasadzie skojarzenia „ogień – osiem”) i pogotowie (999). Maluchy z ogromnym entuzjazmem powitały gościa i chętnie brały udział w prowadzonej przez niego pogadance.

Jednym z celów jest to, żeby uświadomić, jak dzieci mają się zachowywać podczas ewentualnego pożaru, ale również żeby wiedziały że straż pożarna jest ich wielkim przyjacielem, że można do nas zadzwonić w razie wątpliwości, gdy zauważają dym lub pożar – mówi Kevin Aiston.

W czasie spotkania z dziećmi z przedszkola nr 3 strażak Kevin zrelacjonował interwencję związaną z zaginięciem chomika. Zwierzątko udało się odnaleźć w rurze doprowadzającej wodę do zmywarki naczyń.

Kevin Aiston w bocheńskich przedszkolach nr 3 oraz nr 6 tłumaczył dzieciom m.in. co powinny powiedzieć, dzwoniąc na numer alarmowy.