Reklama

Bochnia na Juliadzie w Krakowie

Przez dwa dni na płycie krakowskiego rynku trwała impreza sportowo-rekreacyjna „Juliada 2008” skierowana do dzieci i młodzieży, pozostających w mieście podczas wakacji. Na ekstremalną, organizowaną po raz 10 imprezę, ulubieńcy sportu przybyli z różnych części Polski, w tym z Bochni…

W tym roku „Juliadę” zorganizowano po raz dziewiąty. Dla dzieci i młodzieży przygotowano wiele atrakcji sportowych m.in. odbyła się druga edycja zawodów Es Game Of Skate – w których wzięli udział zwycięzcy zawodów z innych miast. Ponadto rozegrano: Turniej Piłki Nożnej Drużyn Podwórkowych, Turniej Koszykówki Ulicznej o puchar Prezydenta Miasta Krakowa, Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Szachowy, a także odbyły się pokazy wspinaczki sportowej, cyklotrialu, breakdance i wielu innych dyscyplin. Impreza wpisała się także w kalendarz ogólnopolskich rozgrywek w jeździe na deskorolce.

Do rozgrywek przystapiły także chłopcy i dziewczęta z Bochni. Na podium stanęła tylko żeńska część Solnego Grodu – formacja ‚sierotki marysie’ zajmując III miejsce.