Niższe ligi. Derby powiatu na remis

Remisem 2-2 zakończyło się spotkanie 7. kolejki ligi okręgowej pomiędzy Czarnymi Kobyle a GKS Drwinia. W A_ klasie na drugie miejsce awansowały rezerwy Szreniawy. Prowadzi z kompletem zwycięstw Naprzód Sobolów.

Czarni: Kolarz – Kokoszka P., Stec P., Cholewa, Kruczek (Stachoń) – Bajda, Kalinowski, Stec K., Banat (Kokoszka Ł.)– Kamyczek, Tobiasz.

GKS: Kielan – Krokosz, Bienias, Śliwa – Cygan, Kondeusz, Porębski, Matriuk (Siudak) – Kołodziej, Leśniak.

Mecz Czarnych i GKS to jedyna bezpośrednia rywalizacja na szczeblu ligi okręgowej zespołów reprezentujących powiat bocheński. W Kobylu, w sobotnie popołudnie spotkał się beniaminek ligi okręgowej – Czarni oraz nowo powstały GKS Drwinia będący wynikiem połączenia Wisły Grobla, Drwinki Drwinia oraz Tęczy Świniary. Smaczku derbom dodawała osoba Mariusza Krzywdy – grającego szkoleniowca zespołu z Drwini, który jeszcze wiosną tego roku swoimi bramkami i asystami walnie przyczynił się do awansu Czarnych. W tym jednak spotkaniu Krzywda nie zagrał tłumacząc swoją absencję kontuzją.

Już w 3 minucie gry, do bitego z okolic połowy boiska z rzutu wolnego wyskoczył Bajda, który uderzeniem głową przedłużył lot piłki. Ta skozłowała przed bramką i uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką. W 13 minucie piłkę do siatki gospodarzy, po kombinacyjnej akcji złożonej z kilku zagrań z tzw. „pierwszej piłki” skierował Michał Leśniak – na szczęście dla Czarnych sędzia nie uznał bramki odgwizdując spalonego. W 14 i 19 minucie bramkarza GKS zatrudnili strzałami Kamyczek i grający trener Czarnych – Krystian Stec. Gdy wydawało się, że padnie gol dla gospodarzy, w 27 na prowadzenie wyszedł GKS. Piłkę podaną od Śliwy otrzymał Leśniak, który bez problemów z najbliższej odległości pokonał Kolarza. W 36 minucie z rzutu rożnego dośrodkował K. Stec. Dośrodkowanie ku zaskoczeniu bramkarza i obrony gości zatrzymało się na poprzeczce. Zaledwie dwie minuty później padło wyrównanie. Do dalekiego dośrodkowania od Kokoszki doszedł Kamyczek, który nożycami uderzył wprost w Kielana. Ten jednak wypuścił piłkę z rąk pozwalając jej przekroczyć linię bramkową.

Po przerwie gra nie toczyła się już tak w szybkim tempie jak w pierwszej odsłonie spotkania. Mimo to kibice nie musieli długo czekać na gola. W 53 minucie K. Stec zagrał do Tobiasza, który strzałem w długi róg nie dał szans Kielanowi. Od tego momentu inicjatywę przejęli goście. Z przewagi nie wynikało jednak zbyt wiele. Piłkarze z Drwini ciągle nie potrafili znaleźć sposobu na zdeterminowana defensywę gospodarzy. W 77 minucie kapitan Czarnych – Cholewa sfaulował w polu karnym zawodnika gości – Śliwę. Do „jedenastki” podszedł Leśniak i mocnym, precyzyjnym strzałem pokonał dobrze interweniującego Kolarza. Wynik nie zmienił się już do końca spotkania.

W innych meczach na uwagę zasługuje porażka Olimpii Wojnicz w meczu na szczycie rozgrywanym w Zaczerniu. Kolejne zwycięstwa odniosły drużyny reprezentujące powiat brzeski – Piast Czchów, Jadowniczanka orz rewelacyjny beniaminek z Borzęcina Górnego (za tydzień zmierzy się z Czarnymi).

Zorza Zaczarnie 2-0 Olimpia Wojnicz

W bocheńskiej A- klasie na fotel wicelidera awansowała druga drużyna Szreniawy Nowy Wiśnicz po wysokim zwycięstwie nad Macierzą Lipnica (po bramkach Papieża, Batki, Dunaja, Stokłosy oraz Sowińskiego – dla Szreniawy oraz Motaka dla Macierzy). Wiśnczanie awansowali na drugą pozycję w tabeli dzięki kolejnemu remisowi na własnym boisku Tarnavii. Tym razem podopieczni Stanisława Tabaka podzielili się punktami z ostatnią w tabeli Błyskawicą. Póki co żadna z drużyn nie znalazła sposobu na Naprzód Sobolów. Piłkarze z gminy Łapanów pokonali tym razem na wyjeździe Borkowiankę Borek.