11-latek z Bochni mistrzem Polski w pływaniu

W swojej kategorii Andrzej Michalczyk pokonał 499 zawodników z całej Polski. Na dystansie 100 m stylem klasycznym z czasem 1.22.14 s zdobył złoty medal, teraz po podsumowaniu wyników z całego kraju, został ogłoszony mistrzem Polski w swojej kategorii.

To efekt zmagań do jakich młody pływak stanął pod koniec maja na Bocheńskiej Pływalni, kiedy odbywał się tu Drużynowy Wielobój Pływacki. Miał on Charakter Korespondencyjny i rozgrywany był w całej Polsce z podziałem na okręgi.

Andrzej Michalczyk z Towarzystwa Sportowego Pływak startował w kategorii 11-latków. Popłynął znakomicie, a po napłynięciu wyników z wszystkich okręgów został oficjalnie ogłoszony Mistrzem Polski w swojej kategorii wiekowej.

Co ważne, to już trzeci tytuł Mistrza Polski „wypływany” przez Andrzeja. Rok temu zdobył dwa złote medale na dystansach 50 i 100m stylem klasycznym oraz srebro na dystansie 100m stylem zmiennym.