Burmistrz: w 2009 Bochnia to wielki plac budowy

Bochnia wielkim placem budowy – władze miejskie przepraszają wszystkich za utrudnienia.

Szczególne ich nasilenie już teraz jest odczuwalne na ul. Karosek, w związku z budową obwodnicy północno-zachodniej, oraz w rejonie dworca kolejowego w związku z budowa hali widowiskowo-sportowej. – Na pewno utrudnienia będą występować, nie ukrywamy tego, bo jeżeli będzie budowane rondo, to może się okazać, że trzeba będzie czasowo ograniczyć ruch w tej części ul. Karosek, bądź też nawet na kilka godzin zamknąć – mówi burmistrz Bogdan Kosturkiewicz. Obecnie trwa przygotowanie projektu organizacji ruchu. – Jest o przygotowywany pod kątem zminimalizowania utrudnień dla mieszkańców Bochni i dla przedsiębiorców, którzy przede wszystkim przy tej ulicy mają swoje siedziby.

Burmistrz przyznaje, że chodzi m.in. o Społem PSS, który przy ul. Karosek ma sklep wielkopowierzchniowy. – Bochnia w 2009 r. będzie jednym wielkim placem budowy. Na pewno trzeba się liczyć z utrudnieniami, z góry przepraszam za wszystkie utrudnienia, które będą występowały na terenie naszego miasta. Jeśli chcemy zrealizować jakieś działania inwestycyjne, jest to nieuniknione. Staramy się minimalizować te utrudnienia – dodaje Bogdan Kosturkiewicz.

Jak poinformował portal mojabochnia.pl burmistrz Bochni, przedstawiciele Społem PSS wystąpili z propozycją, aby na czas budowy po terenach spółdzielni poprowadzić obwodnicę.