MOSiR Bochnia przegrał z Cracovią 2:1

W środę, 24 sierpnia, drużyna młodzików MOSiR Bochnia rozegrała III kolejkę w ramach małopolskiej ligi piłki nożnej. Bochnianie gościli na swoim stadionie zespół Cracovii. Jednak pomimo wyrównanej gry, przegrali pojedynek 2:1.

Drużyna MOSiR-u przystąpiła do meczu bez Matlęgi i Paleja. Już w pierwszych minutach stworzyła sobie okazję do strzału, jednak bramkarz gości jej to uniemożliwił. Z upływem czasu gra się wyrównała, ale to MOSiR miał groźniejsze sytuacje. Po jednej z nich w 26. minucie zespół wykonywał rzut rożny. Po strzale bochnianina piłkę ręką z bramki wybił jeden z obrońców, za co otrzymał czerwoną kartkę. W pierwszej połowie meczu kibice nie doczekali się bramek.

Druga połowa zaczęła się korzystnie dla MOSiR-u. Po podaniu Burkowicza, Chlebek wyszedł sam na sam i „na raty” pokonał bramkarza gości. W 47. minucie rzut wolny z linii bocznej wykonywali goście. Zawodnik Cracovii, próbując wrzucić piłkę w pole karne, przelobował bramkarza gospodarzy. Piłka trafiła do siatki. Po tej sytuacji obie drużyny dążyły do rozstrzygnięcia tego pojedynku na swoją korzyść. W 57. minucie udało się to gościom. Wykorzystali błąd w rozegraniu piłki przez obronę i w sytuacji sam na sam przypieczętowali swoje zwycięstwo.

Dziś nasza drużyna, pomimo że nie była gorsza, musi uznać swoją porażkę. Mamy nadzieję, że spotkania z najlepszymi reprezentacjami Małopolski wpłyną na poprawę gry naszych młodych piłkarzy – mówi Janusz Piątek, trener bocheńskiego zespołu.

Przed młodzikami kolejne spotkanie. Tym razem MOSiR na wyjeździe zmierzy się z AP 21 Kraków. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 sierpnia, na boisku w Skotnikach. Początek spotkania o godzinie 10.00.

Również we wspomnianą sobotę o godz. 10.00 na stadionie MOSiR Bochnia przy ul. Parkowej 3 odbędzie się mecz trampkarzy z Garbarnią Kraków.