Sukcesy bocheńskich modelarzy

Bocheńscy modelarze 15 lutego wystartowali w zawodach modeli latających w klasie F1N – jednych z sześciu zawodów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski.

W konkurencji juniorów wśród dziewcząt, 4 miejsce zajęła Magdalena Data, tuż za nią, na 5 miejscu, uplasowała się Iwona Struzik. W konkurencji juniorów wśród chłopców, wysoką 3 lokatę zajął Adrian Stępień. W konkurencji seniorów, 13 pozycję zajął Grzegorz Data. Zespołowo załoga sekcji modelarstwa lotniczego działająca przy Miejskim Domu Kultury w Bochni, zajęła 4 miejsce. Naszym reprezentantom gratulujemy wyników i życzymy samych sukcesów w przyszłości – relacjonuje Luiza Sawicka Hofstede z MDK.

Zawody zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wisła” w Tarnobrzegu, sekcję modelarską Aeroklubu Stalowowolskiego, Prezydenta Miasta Tarnobrzeg, Spółdzielnię Mieszkaniową Siarkowiec oraz Tarnobrzeską Spółdzielnię Mieszkaniową.

Klub modelarstwa lotniczego im. Dywizjonu 316, działa przy Miejskim Domu Kultury od 1963 roku, instruktorem prowadzącym zajęcia jest Grzegorz Data.

Początkujący modelarze budują modele latające zaś w miarę zaawansowania modele zdalnie sterowane z napędem silnikowym oraz modele szybowców. Powstałe modele biorą udział w zawodach modeli latających na terenie całego kraju. Zawody rozpoczynają się wiosną, a kończą późną jesienią. Przez okres zimowy modelarze doglądają modeli od strony technicznej.
Klub Modelarstwa odnosi ogromne sukcesy i jego uczestnicy zajmują czołowe miejsca w rozgrywających się Mistrzostwach Modelarskich na terenie całego kraju.