Reklama

W Bochni nie brakuje chętnych do „Janosika”

Dzisiaj w Bochni oraz w Nowym Wiśniczu trwa casting do filmu „Prawdziwa historia Janosika i Uhocika” (roboczy tytuł filmu). Twórcy filmu poszukują osób, które zagrałyby role statystów i epizodystów w filmie Agnieszki Holland. Część scen tego obrazu będzie kręcona właśnie w okolicach Bochni. Jak się okazuje, w Bochni nie zabrakło chętnych do udziału w filmie.

Przyszłam na casting, ponieważ uważam, że jest to dla mnie duża szansa do wejścia w dorosłe życie, furtka do świata – mówi 14-letnia Alicja Trzaska. – Wiadomo, że Janosik, który do tej pory był obecny na polskich ekranach, był ciekawy. Mam nadzieję, że pani Agnieszka Holland nakręci coś dużo bardziej ambitnego – mówi Krzysztof Kasprzyk, który na co dzień pasjonuje się historią, należy do bocheńskiego bractwa wikingów.

Poszukujemy młodych dziewczyn do ról góralek, młodych chłopaków do ról juhasów, także starszych osób, panów, którzy mogliby nam zagrać zbójników. Mamy także kilka ról do obsadzenia dla Romów – mówi Anna Ciołkiewicz z agencji castingowej Outside.

W castingu brała też udział Anna z bocheńskiego bractwa wikingów. – Byłabym zadowolona z każdego epizodu. Nawet jako zwykły statysta – mówi. – Przyjść może każdy, od małych dzieciaczków, którym na pewno jakąś rolę ynajdyiemz, aż po osoby w starszym wieku. Byłoby dobrze, gdyby były to osoby z długimi włosami w naturalnych kolorach, panowie z wąsami, z brodami, osoby o bardzo interesujących, wyrazistych rysach. Takich osób poszukujemy – dodaje Anna Ciołkiewicz .

Casting na bocheńskim rynku potrwa dzisiaj do godz. 14.00, od 15.00 do 18.00 chętni do zagrania w filmie mogą się zgłaszać na rynku w Nowym Wiśniczu. Casting będzie prowadzony także w innych miejscach: w niedzielę 6 lipca w Jaworkach od 12.00 do 14.00, oraz w Niedzicy od 15.00 do 17.00.