Uczczą Jana Pawła II w Rajdzie Papieskim

W sobotę odbędzie się XII Rajd Szlakiem Papieskim z Łapanowa do Niegowici. W ubiegłym roku z powodu powodzi rajd został odwołany, teraz, tuż po beatyfikacji Jana Pawła II nabiera szczególnego wymiaru.

W 1948 r. ks. Karol Wojtyła rozpoczynał pracę duszpasterską w Niegowici i na pamiątkę tego faktu w 2000 r. wytyczono szlak z Łapanowa. Jego pomysłodawcą był Jan Wójcik, dyrektor Zespołu szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie. Każdego roku rajd rozpoczyna się w innym miejscu, w Niegowici bądź w Łapanowie. Tym razem start będzie w Łapanowie, meta zaś w Niegowici.

Uczestnicy pokonają 12-kilometrową trasę. Trasa Rajdu przebiegać będzie przez Kobylec, Kleczaną i Marszowice, hasłem przewodnim rajdu będą słowa Jana Pawła II „Jestem radosny, Wy też bądźcie”.

W rajdzie może uczestniczyć każdy – dzieci, młodzież i dorośli, wystarczy odpowiedni strój i dobry humor. Na uczestników rajdu czekać będzie ciepły posiłek. Wśród wszystkich uczestników Rajdu zostaną rozlosowane wspaniałe nagrody – mówi Jan Wójcik, organizator.

Organizatorem rajdu są: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie, Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici, Gimnazjum im. Księdza Karola Wojtyły w Niegowici. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Kardynał Franciszek Macharski, Starosta Bocheński Jacek Pająk, Wójt Gminy Łapanów Jan Kulig.

Start w sobotni poranek o godz. 9.00 sprzed budynku Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łapanowie. Ok. godz. 12 rajd zakończy się przed kościołem Wniebowzięcia NMP w Niegowici.