Piłka nożna. Weekend z niższymi ligami

Zakończyła się 22 kolejka ligi okręgowej oraz 19 kolejki A-klasy. Nie brakowało bramek i emocji. Zapraszamy do lektury wyników.

W lidze okręgowej niespodziewanie zremisowała na swoim boisku Wisła Grobla, mimo, że prowadziła od 3 minuty z praktycznie pogodzoną już ze spadkiem Pogorią. Wiślacy póki co pozostają niepokonani w rundzie wiosennej. W siedmiu spotkaniach cztery razy wywalczyli remis (w poprzedniej kolejce z liderem z Jadownik), a trzykrotnie zwyciężyli. Kolejnej porażki, tym razem z LKS Gnojnik, doznał Piast Łapanów, który przed tygodniem pokonał na własnym obiekcie Pogorię. Tym samym Piast stracił już nawet matematyczne szanse na utrzymanie się w lidze.  Czwarte zwycięstwo z rzędu (wcześniej 3-0 z Dąbrovia,  3-1 z Rylovią oraz 1-0 z Piastem Łapanów) odniosła Drwinka, która pokonała dzisiaj Radłovię. Trzy bramki zdobył Michał Leśniak.

Dunajec Zbylitowska Góra 5 – 1 Iskra Łęki

W A- klasie nowy lider – Naprzód Sobolów po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Czarnymi podejmował Promień – drużynę końca tabeli, która jak na razie odniosła tylko jedno zwycięstwo (sensacyjne z Czarnymi). W Sobolowie nie było niespodzianki, no może poza rzadko spotykanymi rozmiarami wygranej gospodarzy. Wicelider – Czarni pokonali 5-3 Tarnavię. Goście prowadzili do przerwy 2-1, a zaraz na początku drugiej odsłony podwyższyli wynik na 3-1. Końcówka należała jednak do gospodarzy. Warto dodać, że hat – tricka ustrzelił dla gospodarzy grający trener Mariusz Krzywda. Emocji nie zabrakło w Muchówce. Rewelacja wiosny – Ceramika odniosła szóste kolejne zwycięstwo tym razem dopisując trzy punkty po zwycięstwie nad Żubrem Gawłówek.W rywalizacji dwóch Rab, zwyciężyła ta z Książnic. na ostre strzelanie pozwolili sobie zawodnicy Ostrowianki oraz Borkowianki. Zwyciężyli goście 3-4.