Pokonali „Dobry Wynik” z Krakowa

Po trzech nieudanych meczach bocheńscy siatkarze wreszcie zaczęli wygrywać. W sobotnie popołudnie pokonali zespół „Dobry Wynik” Kraków.

Goście po trzech porażkach chcieli udowodnić sobie i innym, że kryzys w drużynie już minął, dlatego rozpoczęli spotkanie pełni animuszu. Rezultatem tego była od początku spotkania duża przewaga punktowa. Pewna zagrywka, która w poprzednich meczach zawodziła, spowodowała problemy w przyjęciu u zawodników z Krakowa, co było kluczem do zwycięstwa. ,,Contimax” MOSiR pierwszą partię zakończył więc pewnym zwycięstwem.

Set II był bardziej nerwowy. Gospodarze wyciągnęli wnioski i rozpoczęli grę przez środek siatki, gdzie najbardziej widoczna była różnica wzrostu i zasięgu w ataku między drużynami. Na szczęście mądra gra atakiem oraz skuteczny blok bocheńskiej drużyny zapewniły jej zwycięstwo i w tym secie.

Partia III, jak zawsze najtrudniejsza faza meczu i tym razem pokazała, że nic nie jest pewne. Zawodnicy ,,Contimax” MOSiR, prowadząc grę w ten sam sposób co w poprzednich setach, nie potrafili zapewnić sobie przewagi a kilka błędów w zagrywce spowodowało, że musieli uznać wyższość gospodarzy.

IV set mimo kilku ciężkich chwil i wyrównanego pojedynku zakończył się pomyślnie dla bocheńskiej drużyny, co w rezultacie doprowadziło do zakończenia meczu w stosunku 1 : 3 dla ,,Contimax”MOSiR Bochnia – relacjonuje wyjazdowe spotkanie MOSiR.