70 przetargów na inwestycje drogowe

70 przetargów na inwestycje drogowe zostanie ogłoszonych na terenie Bochni. Ponieważ budżet na ten rok został uchwalony w grudniu, przygotowania do przetargów już trwają.

Jak mówi wiceburmistrz Gustaw Korta, pierwsze z nich zostaną ogłoszone jeszcze w tym miesiącu. – Będziemy oczywiście kumulować pewne inwestycje, na ile to możliwe, tak by ilość tych przetargów nie była nie do przerobienia. Wydaje nam się, że ok. 70 zostanie głoszonych na inwestycje, które planujemy na ten rok – mówi wiceburmistrz.

Liczba inwestycji drogowych w tym roku jest rekordowa, stąd również ściśle określony harmonogram przyjęty do ich realizacji. – Będziemy chcieli, aby większość (wiadomo, że nie wszystko da się zrobić w tak krótkim czasie) do połowy roku nakładki asfaltowe na terenie miasta były już położone i oczywiście część dróg wykonana – dodaje Korta.

Budżet przewiduje najwięcej pieniędzy na inwestycje w historii Bochni: ok. 30 mln zł.

There are 2 comments

  1. my mieszkańcy Bochni będziemy bacznie przyglądać się na te inwestycje , które zostaną zlecone bez odpowiedniego przygotowania pod względem technicznym a co zatem idzie i finansowym jak i powierzone zostaną firmom bez posiadania należytych referencji .

  2. Czy na Grodeckiego był przetarg ??? Burmistrz 3 razy zwiększył zakres finansowy robót na swojej ulicy !!!Ktoś to musi dokładnie sprawdzić , ale nie komisja rewizyjna bo ona jest za delikatna !!!