Siatkówka. Kolejne zwycięstwo Contimaksu

Siatkarze Contimaksu MOSiR Bochnia pokonał wczoraj 3-1 (w setach 21-25, 25-14, 25 – 20 i 25-19) LKS Bobowa w meczu 13 kolejki siatkarskiej III ligi. Dzięki temu zwycięstwu bochnianie umocnili swoją pozycji ligowej tabeli, której przewodzą z dorobkiem 38 punktów.

Pierwszy set należał do gości, którzy zaskakiwali apatycznych gospodarzy szybkimi kombinacjami oraz skutecznym blokiem. Przewaga siatkarzy z Bobowej w pewnym momencie wynosiła już 9 punktów. Przed kompromitacją bochnian uratowała seria zdobytych 5 punktów (od 9-18 do 14-18). W drugim secie role na parkiecie odwróciły się. Bochnianie w końcu zaczęli grać na miarę lidera i wypunktowali rywali wygrywając seta 25-14. Bardziej wyrównane okazały się sety 3 i 4, które mimo wszystko gospodarze wygrali pewnie odpowiednio do 20 i 19.

Po 13 kolejkach bochnianie zajmują pierwsze miejsce w tabeli z przewagą  6 punktów nad Kłosem Olkusz. W następnej kolejce, 15 stycznia,  Contimax zagra na wyjeździe z Kęcznianinem Kęty.