11 medali dla naszych judoków w Wolbromiu

W niedzielę najmłodsi judocy MOSiR Bochnia oraz uczniowie klas usportowionych PSP nr 2 wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Judo w Wolbromiu. Efekt? Sezon rozpoczęli zdobywając 11 medali.

W turnieju w Wolbromiu udział wzięło około 100 zawodników reprezentujących kluby z Węgier, Białorusi, Krakowa, Tarnowa, Kielc, Sułkowic, Wolbromia i Bochni. Walczyli na trzech matach, w dwóch kategoriach wiekowych.

Sportowcy z Bochni wywalczyli 11 medali i dwa 5 miejsca. Natomaist w klasyfikacji drużynowej Bochnia uplasował się na 2 miejscu. Lepsi od naszych okazali się tylko gospodarze turnieju.

1 miejsce zdobył Kamil Osyszko w kat. 36kg. Na 2 miejscach turniej ukończyli: Dawid Zajączkowski w kat. 40kg, Oliwia Wątorek w kat. 28kg. 3 miejsca wywalczyli: Izabela Wszołek w kat. 28kg, Karol Kowalski w kat. 30kg, Jakub Rynduch w kat. 30kg, Patryk Madej w kat.36kg, Wiktoria Król w kat. 40kg, Sebastian Kotara w kat. 50kg, Paweł Makowiecki w kat. 55kg i Oliver Choma w kat. +60kg.

Na 5 miejscu zawody zakończyli Krzysztof Kozak w kat. 45kg i Radosław Korpała w kat. 40kg.