„PRZEPROSINY: Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.”

11 medali z mistrzostw na Słowacji

Kilka dni temu zawodnicy Klubu LKS „Macierz” wzięli udział w Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji IL YO CUP 2008 ,,Taekwondo”.

Zawodnicy 29 listopada w miejscowości Koszyce na Słowacji startowali w konkurencji walk kyorugi. W klasyfikacji generalnej drużynowej członkowie Klubu LZS ,,Macierz” zajęli wysokie V miejsce.

Zawodnicy startujący pod opieką instruktorów Sławomira Franczaka, Stanisława Opacha oraz Krzysztofa Górskiego przywieźli ze sobą w sumie jedenaście medali.

Złoty medal zdobyli Mateusz Majchrzyk oraz Łukasz Żołna z Rajbrotu. Srebrne krążki wywalczyli Dawid Trojan, Jadwiga Trojan, Maciej Trojan, Konrad Paszkowski z Rajbrotu oraz Gabriela Klimek z Lipnicy Murowanej. Z brązowym medalem wrócili Kamil Urbański, Wojciech Krzyżak z Lipnicy Murowanej oraz Mieszko Liszka i Miłosz Liszka z Rajbrotu. Natomiast Kinga Bukowiec z Lipnicy Murowanej zajęła IV miejsce.

W tym samym dniu w Śremie na Eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów Dominika Bukowiec z Lipnicy Murowanej zdobyła III miejsce i zakwalifikowała się do finałów.