Mikołajkowy turniej judo

W najbliższą sobotę 6 grudnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza wszystkich sympatyków judo do kibicowania ostatnim w tym roku tego rodzaju zawodom w Bochni.

Zawody zostaną przeprowadzone na sali sportowej MOSiR przy ul. Parkowej 3. Początek walk zaplanowano na godz. 11.00.

Organizatorzy przy współudziale Urzędu Miasta Bochnia oraz Towarzystwa Sportowego MOSiR spodziewają się ponad setki zawodników. Swój udział zapowiedziały już kluby m.in. z Krakowa, Mysłowic, Wolbromia czy Kielc.

Bocheńscy judocy uczestniczyli w ostatni weekend w podobnych turniejach, organizowanych przez zaprzyjaźnione kluby w Polsce. W sobotę 29 listopada bocheńscy judocy wystartowali w Turnieju Mikołajkowym w Kielcach. W zawodach uczestniczyło ok. 150 zawodników m. in. z : Radomia, Puław, Kielc i Bochni.

Bocheńska 10-cio osobowa reprezentacja spisała się doskonale zdobywając komplet 10 medali. Złote medale zdobyło 8 judoków: Michał Leśniak w kat. 66kg, Bartosz Dobranowski w kat. 50kg, Jakub Wolnik w kat. 46kg, Dominik Żelichowski w kat. 42kg, Mateusz Żukowski w kat. 55kg, Justyna Oleksy w kat.46kg, Andżelika Drzazga w kat. 36kg oraz Wojciech Komasa w kat. 33kg.

Srebrne krążki przywieźli ze sobą Filip Żelichowski w kat 42kg oraz Przemysław Kowalski w kat. 42kg.

Druga grupa wzięła udział w Mikołajowym Turnieju Judo w Wolbromiu, w którym startowały też zespoły m.in. z Sosnowca i Opola. Bocheńscy judocy także z tego turnieju przywieźli kilka medali. Złote krążki zdobyli Dawid Zajączkowski, Ola Fischer oraz Jakub Więcek. Drugi był Sebastian Kotara, na trzecim miejscu uplasowały się Justyna i Kasia Pilch, czwarty był Damian Bartyzel, a jego siostra Karolina zajęła piąte miejsce.

Z kolei na Międzynarodowym Turnieju im. M. Nawrockiego w Rzeszowie trzecie miejsce zdobyły Dominika Datoń i Ola Janusz, natomiast Paulina Bartyzel była piąta.