Wygrane derby siatkarzy Contimax-MOSiR

W sobotni wieczór 29 listopada zespół Contimax -MOSiR Bochnia gościł na swoim parkiecie drużynę Okocimski Brzesko.

Mecz, rozgrywany w ramach III ligi siatkówki mężczyzn, rozpoczął się od przygniatającej przewagi przyjezdnych 10:2. Przewaga ta spowodowana była błędami gospodarzy w przyjęciu zagrywki. Pierwszy set zakończył się przegraną bochnian 19:25. Druga partia pojedynku derbowego przyniosła jeszcze więcej emocji. Gospodarze pewnie wygrali tę część meczu 25:16. Set trzeci był mieszanką bardzo dobrych zagrań, jak i katastrofalnych pomyłek obydwu drużyn. Zawodnicy Contimaksu popełnili mniej błędów i tylko dlatego tę partię zaliczyli na swoje konto (29:27).

Set czwarty był już tylko postawieniem „kropki nad i” przez zawodników Contimaksu, którzy bardzo spokojnie i pewnie wygrali ten set (25:19) i zakończyli małe derby wynikiem 3:1.

Zwycięstwo to umocniło naszą drużynę , która znajduje się na drugim miejscu w tabeli. Pozwoliło również na myślenie o fazie play off i grze o awans do następnego etapu rozgrywek – mówi trener bocheńskiego zespołu Czesław Kumorek.

Kolejne spotkanie Contimax -MOSiR rozegra na wyjeździe 6 grudnia ze Skawą Wadowice, który to zespół zajmuje ostatnie 14-e miejsce w tabeli.

Przed trzecioligowym spotkaniem rozegrano również mecz IV ligi. Nasi siatkarze gościli Maraton Krzeszowice. Niestety to spotkanie nie było szczęśliwe, bocheńska drużyna przegrała 1:3 ( 25:21,21:25,22:25,18:25). Trzeba jednak pamiętać, iż mimo przegranej bocheński zespół plasuje się w czołówce tabeli i zajmuje drugie miejsce po Chrzanowie (na 9 rozgrywających ligę zespołów), a jego zawodnicy są zapleczem naszej trzecioligowej drużyny. Kolejne spotkanie IV ligi na wyjeździe 6 grudnia z UMKS MOS Chrzanów.