MOSiR: złoto dla Maćka Tworzydło

Z zawodów o Puchar Polski Juniorów w Mławie zawodnicy bocheńskiego MOSiR-u wrócili z medalem i dobrymi pozycjami w klasyfikacji. Najlepszy wynik należał do Maćka Tworzydło, który do Bochni przyjechał ze „złotem”.

Bocheńscy judocy na zawody pojechali pod opieką trenera Waldemara Kowalskiego. Najlepszym zawodnikiem okazał się Maciek Tworzydło, który w pięknym stylu wygrał kategorię 90 kg. Na złoty medal zasłużył mając cztery walki zwycięskie, w tym trzy na ippon – przed czasem i jedną na siedem punktów.

Podczas zawodów dwa piąte miejsca zdobyli juniorzy młodsi, startując w wyższej kategorii. To duże osiągnięcie przypadło Kacprowi Martusiowi w wadze 60 kg i Kubie Wolnikowi w kategorii 55 kg. Siódme miejsce w bardzo mocno obsadzonej kategorii 66 kg zdobył Kamil Baran.

Pierwsze w tym sezonie wyniki bocheńskich judoków to dobra prognoza przed mającymi się odbyć w naszym mieście już w listopadzie Drużynowymi Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych – cieszy się Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia.