reklama a

Koniec obrazy władz gminy Trzciana – władze przysłały pierwszą informację

Czuć już wyraźnie … wybory. Władze gminy Trzciana, obrażone na nasz portal od czasu skazania jej wójta, przesłały pierwszą od tego czasu informację. Jaką?

8 mln złotych z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pozyskała gmina Trzciana na budowę sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków. Cała inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln, a termin jej realizacji to najbliższe 2 lata.

Zadanie o którym mowa to pierwszy etap budowy sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków dla aglomeracji Trzciana. W jego ramach wykonana zostanie oczyszczalnia ścieków BIO-PAK oraz sieć kanalizacyjna o długości 36,1 km w miejscowościach: Trzciana, Łąkta Dolna i Leszczyna.

Jak informuje Danuta Michniak-Dutkiewicz, sekretarz gminy Trzciana – do sieci kanalizacyjnej podłączone zostaną 402 budynki, w tym 388 gospodarstw domowych oraz 14 instytucji i podmiotów gospodarczych. – Sieć kanalizacyjna została zaprojektowana według standardowych, sprawdzonych technologii według metody grawitacyjno-ciśnieniowej, z zastosowaniem 7 pompowni sieciowych, co zostało podyktowane w głównej mierze ukształtowaniem terenu i najwyższym stopniem efektywności projektowanej infrastruktury.

Oczyszczalnia została zaprojektowana w taki sposób, że istnieje możliwość jej rozbudowy. Pracować będzie w oparciu o reaktor biologiczny wykonany w korpusie żelbetowym.