Pracownicy bez „trzynastek” od 2004 roku, dla dyrektor szpitala ponad 26 tys. nagrody

Rada Społeczna Szpitala w ubiegłym tygodniu wystąpiła do zarządu powiatu z inicjatywą przyznania dyrektorowi szpital nagrody rocznej w wysokości dwukrotności jego wynagrodzenia, tj. w kwocie ponad 26 tys. zł.

Decyzja ta o tyle budzi wątpliwości, iż od 2004 roku personel szpitala nie otrzymuje „trzynastek”, bo są one przeznaczane na rozwój szpitala.

Podczas obrad Rady Społecznej Szpitala starosta jako przewodniczący Rady Społecznej proponował trzykrotność wynagrodzenia, przedstawiciel wojewody z kolei jednokrotność, a dwie skrajne strony pogodził Jerzy Lysy, proponując nagrodę w wysokości dwukrotności wynagrodzenia.

Decyzję o wysokości nagrody stanowiącej dwukrotność wynagrodzenia Rada Społeczna podjęła jednogłośnie.

Jak nieoficjalnie ustalił portal mojabochnia.pl, zarząd powiatu, na wniosek Rady Społecznej, podjął wczoraj decyzję o przyznaniu nagrody głosami Jacka Pająka i Wiesława Cholewy, przy sprzeciwie Janiny Bajdy i Roberta Roja oraz głosie wstrzymującym Tomasza Całki.

Jako motywację przyznania nagrody wnioskodawcy zarówno w Radzie Społecznej, jaki w zarządzie powiatu podnosili argument sprawnego i skutecznego zarządzania szpitalem oraz zrealizowanie w terminie projektu inwestycyjnego realizowanego przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni „Szpital Powiatowy” pn. Pełne dostosowanie Oddziałów Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii Szpitala Powiatowego w Bochni do wymogów prawa i szczególnych potrzeb pacjentów”.

Radę Społeczną Szpitala stanowią: wójtowie i burmistrzowie naszego powiatu, starosta, przedstawiciel wojewody oraz reprezentant Rady Powiatu. W sumie w jej skład wchodzi 12 osób.

Dyrektor szpitala zarabia miesięcznie w formie kontraktu menedżerskiego 13. 200 zł brutto.

There are 11 comments

 1. Ja nigdy w życiu nie otrzymałem 13-tki bo pracuję w normalnej firmie. Czas ukrócić ten złodziejski proceder (wszyscy za to płacimy).

 2. Tak jak jestem przekonany, że wysokość pensji samorządowców winna być dostępna opinii publicznej, tak uważam, że informacje o kontraktach menadżerskich, ich wysokości i innych apanażach, to sprawa pracodawcy i pracobiorcy.

  Demokracja nie polega na „obnażaniu się do naga”.

  Mnie nie interesują zarobki dyrektora szpitala. Ja chcę aby pacjenci bocheńskiego szpitala czuli się w nim bezpieczni, a poczucie bezpieczeństwa nie polepszy się przez „zaglądanie do kieszeni dyrektora” i porównywanie jej zasobności z własną!

 3. Wogóle nie powinien dostać nagrody, w porównaniu do personelu podległego zarabia kilka razy więcej, OK. Jednak jako dyrektor odpowiada za w/w zakresy kierowania szpitala i za to pobiera wynagrodzenie. Jeśliby tego nie robił to wtedy powinien zostać ukarany i tyle.

 4. można dyrektora nie lubić ale nagroda mu sie należy bo szpital dobrze się rozwija – wystarczy wejsc do srodka. musi jeszcze pilnie wymienić kadre tam gdzie jest najwiecej skarg czyli na chirurgii . i jeszcze potrzebny w bochni radiolog bo na razie jest masakra !!!

 5. parodia moze i bochenski szpital wyglada lepiej -ale leczy……………….lepiej nie gadac

 6. skrzydło szpitala jezszcze nie zostało otwarte dla pacjentów tak więc ta nagroda zbyt wcześnie została przyznana – nie chwali się dnia przed zachodem słońca:)

 7. to jest jego obowiązek! Za to dostaje pensję i nie widzę tu nic nadzwyczajnego, zakresem swojego działania nie wykracza poza to co do niego należy, a pieniądze przeznaczyć na biedne dzieci powodzian!!!

 8. Tzw rada spoleczna, to wójtowie i starosta którzy w godzinach pracy zasiadają w tym gremium, mając za to sowicie zapłacone z pieniedzy podatników. Sami mają bardzo wysokie pensje, więc oderwani sa całkowicie od problemów zwykłych ludzi i dla nich 26 tysiecy to niewielka kwota. Pobieraja równiez trzynastki o ktore bez skrupułów walczyli w sądach, więc dyrektorowi też uchwalili, bo przeciez nic to ich nie kosztuje. Przypominam, ze pan dyrektor w ubieglym roku również od nich czyli od nas otrzymał nagrodę i to jeszcze wyższą.

 9. PODZIELI SIĘ Z PRACOWNIKAMI ? CZY MOŻE IM COŚ JESZCZE ODBIERZE ?A MOŻNA IM JESZCZE COŚ ODEBRAĆ Z TEGO MINIMUM????????????MOŻE ZATRUDNI NAS NA WOLONTARIATACH????????