Gimnazjada: Dziewczęta z Trzciany najlepsze

W ubiegłym tygodniu w Trzcianie odbyły się Zawody w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Z dziewięciu zespołów najlepsza okazała się drużyna dziewcząt z Trzciany.

Zawody rozgrywane były w ramach Powiatowych Zawodów Sportowych Gimnazjada, a organizowane były przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Dziewięć zespołów, które reprezentowały gimnazja powiatu bocheńskiego(Gimnazja nr 1 i nr 2 z Bochni, z Mikluszowic, Trzciany, Pogwizdowa, Łazów, Rajbrotu, Sobolowa oraz Królówki) zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne. W każdej z grup rywalizacja odbywała się w systemie każdy z każdym, czas przeznaczony na rozegranie jednego meczu wynosił 10 min. Po takich eliminacjach wyłoniono trzy zespoły biorące udział w finale – gimnazjum z Trzciany, Pogwizdowa oraz Królówki.

Po rozgrywkach finałowych, w których dziewczęta z Trzciany pokonały koleżanki z Pogwizdowa 2:1 oraz dziewczęta z Królówki 1:0, wywalczyły zwycięstwo, a tym samym prawo reprezentowania powiatu bocheńskiego 18 listopada na zawodach rejonowych w Kłaju (Mecz finałowy dziewcząt z Pogwizdowa z drużyną z Królówki zakończył się remisem 3:3).

Zdobywcom miejsc na podium wręczono puchary ufundowane przez proboszcza parafii Sobolów, księdza Stanisława Jachyma oraz pamiątkowe dyplomy MOSiR-u.