Judo: Sukcesy bochnian w Pucharze Polski. Złoto Dobranowskiego

Dwa dni zmagań na Międzynarodowym Otwartym Pucharze Polski Juniorów Młodszych i Juniorów okazał się dla bocheńskich zawodników rekordowym, jeśli chodzi o ilość medali oraz wygranych walk z zawodnikami czołówki Polski. BarteK Dobranowski zdobył złoty medal w wadze

Bartek Dobranowski, który w tej chwili przygotowuje się do Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych, w sobotę zwyciężył w tej kategorii w wadze 55 kg, zdobywając złoty medal. W niedzielę startował też w Pucharze Juniorów i wywalczył tam srebrny medal, przegrywając walkę finałową z Łukaszem Ziembikiewiczem z Warszawy, po mocnej walce na yuko (5 pkt.) Został w Opolu z Kadrą Polski na wspólnych walkach z najmocniejszymi zawodnikami z kraju i zagranicy.

Złoty medal w kategorii 73 kg zdobył Michal Leśniak, wygrywając pięć walk przed czasem w bardzo dobrym stylu. W drugim dniu zawodów startował też w juniorach i tam zwyciężył dwie walki z bardzo mocnymi zawodnikami (reprezentantem Polski w Mistrzostwach Europy oraz z Białorusinem). Ostatecznie wśród 39 juniorów zajął dziewiąte miejsce. Na równoległym dziewiątym miejscu w tej samej kategorii uplasował się Kamil Baran, wygrywając dwie walki, dwie przegrywając.

Brązowe medale wywalczyli:
– Kacper Martuś w juniorach młodszych w kategorii 60 kg. W drodze do medalu pokonał czterech zawodników, przegrywając tylko jedną walkę z Tomaszem Domańskim z Klubu „Ryś” Warszawa.

– Maciej Tworzydło w wadze 90 kg zdobył trzecie miejsce, przegrywając na punkty jedną walkę z mistrzem tej kategorii

Punktowane siódme miejsca zdobyli: Jakub Wolnik w kategorii 55 kg oraz Paulina Bartyzel 57 kg, a na piatym miejscu w wadze 70 kg uplasowała się Dominika Datoń.

Były to ostatnie zawody w tym sezonie, rekordowe pod względem ilości starujących zawodników oraz zdobytych medali sekcji judo bocheńskiego MOSiR-u. Na opisywanych mistrzostwach naszymi zawodnikami opiekowała się dyrektor MOSiR Sabina Bajda – Bocheńscy judocy pokazali na koniec, że kolejny rok pracy nie poszedł na marne – mówi dyrektorPrzed nami organizacja XIII Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli w Bochni (19-20 czerwca 2010r.), a potem ciężka praca w wakacje, aby przygotować się do kolejnego sezonu. Gratuluję zawodnikom i dziękuję za ich trud i zaangażowanie.