IV liga. Pewne zwycięstwo Szreniawy

Po bramkach Dzieńskiego, Dziadzio, Stokłosy i Bańdury, Szreniawa Nowy Wiśnicz pokonała 4-1 Skawę Wadowice w 27. kolejce IV ligi piłkarskiej. Mecz rozegrano w Myślenicach.

Szreniawa Nowy Wiśnicz pewnie pokonała ligowego outsidera z Wadowic. Gospodarze meczu ani przez moment, nie angażując pełni swoich umiejętności, nie pozostawili złudzeń rywalom na uzyskanie korzystnego rezultatu. Mecz rozegrano w Myślenicach. Boisko w Wiśniczu, ze względu na obfite opady deszczu nie nadawało się do gry.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Dzieński już w 7 minucie meczu. Po kolejnych ośmiu minutach było już 2-0, po sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, w jakiej znalazł się Dziadzio. Po pół godzinie gry bramkę strzałem z dystansu zdobył Stokłosa.

W drugiej połowie trener Siekliński desygnował do gry zawodników, którzy na co dzień mają mniej okazji do gry w podstawowym składzie Szreniawy. Gra bardziej wyrównała się. Mimo to już w 49 minucie za sprawą samobójczego gola Bańdury wiśniczanie objęli czterobramkowe prowadzenie.

Honorowe trafienie dla wadowiczan padło w 70 minucie. W zamieszaniu pod bramką gospodarzy piłka trafiła pod nogi Kuzi, który pewnym strzałem pokonał Brzeziańskiego.

Najbliższy mecz Szreniawa zagra w sobotę z Popradem Muszyna. Spotkanie pierwotnie miało być rozegrane w najbliższą środę. Jednak decyzją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, w związku z licznym nagromadzeniem się odwołanych spotkań, termin ligowego hitu przesunięto o trzy dni. Według najnowszego harmonogramu czwartoligowych rozrywek, sezon zakończy się 27 czerwca.

Składy

Szreniawa: Brzeziański – Ruchałowski, Garzeł, Obierak, Jagła – Pietras (Wojewoda), Tabak (Buras), Dziadzio, Suchan – Dzieński (Faryński), Stokłosa (Madoń).
Skawa: Gawlik – Palmirski, P.Dyrcz, Bańdura, P.Gaudyn, K.Dyrcz, Bednarz (Warchał), Kasiarz (Mosór), Barcik, Krawczyk, M.Kuzia.