Srebrny medal Macieja Tworzydły na 7. Międzynarodowych Mistrzostwach Judo w Łodzi

W zawodach, które odbyły się niedzielę (30 maja) uczestniczyło ponad 270 zawodników i zawodniczek z całego kraju oraz z Włoch, Estonii, Ukrainy i Słowacji.

Bardzo mocno obsadzony turniej, gromadzi najlepszych zawodników, gdyż jest jednocześnie turniejem selekcyjnym do kadr narodowych w kategorii juniora. Nasi zawodnicy wywalczyli jeden srebrny medal i dwa piąte punktowane miejsca.

W zawodach wzięła także udział grupa juniorów i juniorów młodszych z sekcji judo Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni pod opieką Sebastiana Serwińskiego.

Na drugim miejscu zmagania na macie ukończył Maciej Tworzydło w kategorii 90kg. W drodze do finału Maciek pokonał Patryka Ciechomskiego z Płocka, w drugiej walce wygrał z Kamilem Smołką z Gliwic, a w półfinale zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy Piotrem Olczakiem-Żeleńskim, którego po zaciętej walce pokonał przed czasem. W walce finałowej uległ zawodnikowi z Warszawy Pawłowi Wacikowskiemu.

W kategorii 73kg wysokie 5 miejsce zajął Kamil Baran, który pokonał kolejno Maksymiliana Frankowicza z Kielc, Huberta Tobisa z Suchego Lasu i Łukasza Szafrana z Poznania. W walce półfinałowej uległ (późniejszemu zwycięzcy) Filipowi Puzyrowi z Gdańska, a w walce o trzecie miejsce przegrał z Rafałem Kowalczykiem z Rybnika.

W najlżejszej kategorii 55kg na piątym miejscu zawody ukończył Bartosz Dobranowski, który wygrał z Patrykiem Godkiem z Jastrzębia i Sebastianem Gwóździem z Bytomia. W walce o wejście do finału Bartek musiał uznać wyższość Łukasza Ziembikiewicza z Poznania (późniejszego zwycięzcy), a walce o trzecie miejsce uległ Bartłomiejowi Kotowi z Warszawy.

Na 9 miejscu zawody ukończył Kacper Martuś w kategorii 60kg.

W turnieju uczestniczyli również Jarosław Kowalski w kat. 81kg, Michał Leśniak w kat.73kg i Jakub Wolnik w kat. 55kg.