IV liga. Kolejna porażka BKS – 2:3 z Lubaniem Maniowy

Bocheński KS przegrał na własnym stadionie z 2-3 z Lubaniem Maniowym w XXV kolejce małopolskiej IV ligi piłkarskiej. Bramki dla gospodarzy strzelili: Handzlik i Komorek (samobójcza). O porażce zadecydował gol Pietrzaka w 89 minucie spotkania.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gości, którzy udokumentowali swoją przewagę już po 4 minutach gry – skutecznym strzałem Sylwestra Kurnyta. Po siedmiu minutach Bocheński odpowiedział bramką Marka Handzlika. Do przerwy utrzymał się wynik remisowy. Na boisku inicjatywę posiadali goście, na których drodze stał dobrze wczoraj dysponowany bramkarz BKS – Janusz Piątek.

Po przerwie znowu strona dominującą byli goście. W 63 minucie swoją pierwszą bramkę zdobył Jacek Pietrzak. Od tego momentu BKS energiczniej ruszył do ataku. W 75 minucie po akcji Hanzlika, obrońca Lubania – Rafał Komorek wepchnął piłkę wślizgiem do własnej bramki. BKS próbował „pójść za ciosem” i zdobyć zwycięską bramkę, ale bardzo dobrze w bramce spisywał się bramkarz gości Jakub Hładowczyk.

W 84 minucie piłka w końcu wpadła do bramki gości. Niestety, sędzia Szymon Krawczyk nie uznał bramki (decyzja co najmniej kontrowersyjna), dopatrując się spalonego zawodnika BKS. Bochnianie protestowali twierdząc, że piłkę napastnikowi gospodarzy podał obrońca Lubania. Dwie minuty później groźną akcje przeprowadzili goście i tylko świetna interwencja Piątka uratowała BKS od straty bramki.

Nieszczęście przyszło jednak na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, piłkę z 5 metrów do pustej bramki skierował ponownie Jacek Pietrzak. Piątek nie miał żadnych szans. Jakby tego było mało, w 90 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał za dyskusje z sędzią Kamil Rynduch. Mecz zaczął i skończył się źle. Czy tak samo będzie z sezonem? Do końca rozgrywek BKS rozegra jeszcze 6 spotkań…

Składy:

BKS: Piątek – Buczek (Kaczmarczyk), Gawłowicz, Kasprzyk, Rachwalski – Więsek (Bajda), Rynduch, Krokosz (Strach), Komenda – Handzlik, Leśniak (Siwek)
LUBAŃ: Hładowczak – Komorek, Anioł, Gąsiorek, Górecki – Jędrol (Gorlicki), Hałgas, Kurnyta, Sral – Waksmundzki, Pietrzak