Medale bocheńskich judoków na Ogólnopolskiej Olimpiadzie w Judo

Dwa brązowe medale, jedno VII i cztery IX miejsca to rezultat Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo, która odbywała się w Józefowie k/ Warszawy w dniach 1-4.05.2010 r.

To dobry wynik, chociaż apetyty były większe, gdyż zawodnicy judo MOSiR Bochnia tej grupy wiekowej przyzwyczaili nas już do ogólnopolskich medali.

Bartek Dobranowski w kategorii 55 kg. zwyciężył cztery walki, przegrał jedną w dogrywce z późniejszym mistrzem Pawłem Borowiczem z Czarnych Bytom. Tym samym zajął medalowe III miejsce. Brązowy medal wywalczył też, w nowej dla siebie kategorii 60kg. (poprzednio 55kg.), Kacper Martuś, który przegrał tylko jedna walkę z mistrzem olimpiady Przemysławem Skulikiem z Gliwic. Warto jednak zaznaczyć, że w drodze po medal zwyciężył srebrnego medalistę ostatniego Pucharu Polski Maksymiliana Rusowskiego z Juveni Wrocław.

Dominika Datoń w kategorii +70kg. wywalczyła VII punktowane miejsce wygrywając i przegrywając po dwie walki. Paulina Bartyzel, Jakub Wolnik, Dominik Żelichowski i Przemek Kowalski uplasowali się na miejscach IX. Z Małopolski startowało 20 zawodników i zawodniczek, w tym 8 z naszego klubu. Gratulujemy medali zawodnikom i trenerowi Waldemarowi Kowalskiemu.