Dobre wyniki szachistów z Bochni na turnieju w Gromniku

W ubiegłą sobotę w Gromniku rozegrano II Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Pogórza. Wśród ponad 80 graczy dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Bochni.

Po zaciętej walce dwa pierwsze miejsca w turnieju przypadły dla Mistrzów Międzynarodowych z Ukrainy którzy zgromadzili po 8 pkt. Na ostatnim stopniu podium „stanął” Mistrz Fide Daniel Frączek mając na koncie 7 pkt.

Spośród zawodników z naszego miasta najwyżej uplasował się Damian Wcisło. Zajął on w turnieju 8 miejsce (6,5 pkt), a jednocześnie był też ostatnim z nagrodzonych zawodników, wyprzedzając wielu utytułowanych szachistów.

Miło nam również poinformować, że najmłodszy spośród bocheńskich zawodników, niespełna trzynastoletni Michał Mirski w klasyfikacji końcowej uzyskał noty wyższe od Mistrza Fide z Ukrainy.